Słyszeliście to pierwsi - czasy zarabiania 10p za każdą ankietę online, na którą odpowiesz, dobiegły końca! Jeśli poświęcasz 2022 rok na wymianę swojego wolnego czasu i umiejętności na twardą gotówkę lub zastanawiasz się, jak zarabiać na publiczności online, zebraliśmy wszystkie najlepsze sposoby na zwiększenie swoich dochodów. Od dorywczych zajęć po pełnowartościowe pomysły na biznes - oto największe trendy start-upowe i sposoby na zarobienie dodatkowych pieniędzy w 2022 roku.


Jak zarobić dodatkowe pieniądze z domu w 2022 roku

1. Monetyzacja widowni

Monetyzacja publiczności z pewnością nie jest łatwym wyczynem, ale w ostatnich latach staje się o wiele bardziej realną opcją dla twórców treści. Z platform mediów społecznościowych, takich jak TikTok biorąc świat przez burzę podczas pandemii, aspirujących właścicieli firm są prezentowane więcej możliwości, aby znaleźć swoją niszę i sprzedawać do nich.

Niektórzy influencerzy na wirusowej platformie video-sharingowej zarabiają nawet 5 milionów dolarów, i choć jest to nieosiągalne dla większości użytkowników, wciąż jest wielu, którzy używają aplikacji do uzupełnienia swoich dochodów.

Świetnym przykładem firmy, która wykorzystała TikTok do budowania swojej marki jest Nice Shirt. Dzięki! Firma odzieżowa, która prosi swoich klientów o opisanie koszulki, którą chcą mieć. Następnie interpretują oni projekt w oparciu o to, jak postrzegają opis, i powstaje zabawna sytuacja.

Treści generowane przez użytkowników były ogromną taktyką marketingową stosowaną przez 18-letniego i 21-letniego założyciela firmy odzieżowej, ponieważ ich klienci korzystali z serwisu TikTok, aby dzielić się kreacjami firmy.

TikTok nie jest jedynym sposobem na zarabianie na swoich internetowych odbiorcach. Możesz również spróbować:

 • Rozwijanie strony internetowej eCommerce i sprzedaż swoich produktów online
 • Używanie postów zakupowych na Instagramie i Facebooku
 • Umieszczanie reklam na swoich filmach na YouTube
 • Dodawanie Google AdSense do aktywnego bloga.
 • Mówienie o swoich najnowszych produktach w filmach i podcastach
 • Linkowanie postów na Pintereście do Twojego sklepu internetowego

2. Biznes oparty na druku na żądanie

Druk na żądanie oznacza współpracę z dostawcą w celu dostosowania produktów nadających się do druku (takich jak koszulki i kubki) z Twoimi projektami do sprzedaży. Jedną z najlepszych rzeczy w zakładaniu działalności gospodarczej z dostawcą usług druku na żądanie jest to, że wykonują oni za Ciebie wiele ciężkiej pracy, w tym drukowanie przedmiotów i wysyłanie ich do klientów.

Wystarczy, że założysz sklep internetowy, w którym klienci będą mogli składać zamówienia. Następnie przejdź na stronę internetową print-on-demand, wybierz swój produkt i prześlij swój projekt lub logo do odzieży. Kiedy klient złoży zamówienie na Twojej stronie internetowej, wystarczy, że wydrukujesz to, co zamówił, a firma oferująca usługę "print-on-demand" wydrukuje Twój projekt i wyśle go pocztą.

3. Pudełka subskrypcyjne

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił niesamowity wzrost popularności pudełek subskrypcyjnych i usług, co oznacza, że jest to najlepszy czas na założenie tego rodzaju działalności. W przeszłości usługi subskrypcji były głównie zarezerwowane dla czasopism lub pakietów telewizyjnych, ale w dzisiejszych czasach nie jest niczym niezwykłym, aby mieć subskrypcje na wszystko, od muzyki strumieniowej i programów telewizyjnych do ubrań, żywności i książek.

Jednym z największych czynników napędzających wzrost popularności modelu subskrypcyjnego w biznesie jest cena i stosunek jakości do ceny. Firmy takie jak Dollar Shave Club sprzedawały maszynki do golenia taniej niż tradycyjne sklepy stacjonarne, a do tego były one dostarczane bezpośrednio do drzwi klienta.

(Źródło: Dollar Shave Club)

Oprócz wygody, usługi te są często spersonalizowane, a nawet dostosowane do naszych upodobań i zainteresowań. Weźmy na przykład Spotify: algorytm tworzy idealnie dopasowane playlisty, z których mogą korzystać użytkownicy posiadający płatne konta.

Jeśli chodzi o biznes, usługi subskrypcyjne przynoszą korzyści takie jak przewidywalne przychody, co oznacza, że możesz odpowiednio zaplanować budżet, oraz niższe koszty pozyskania klienta, ponieważ klienci płacą Ci regularnie, nie musisz ich przekonywać do dodatkowych jednorazowych zakupów.

Najbardziej udane biznesy subskrypcyjne należą do jednej z dwóch kategorii:

 • Model uzupełniania - subskrybenci otrzymują te same produkty każdego miesiąca lub cyklu, np. subskrypcja Dollar Shave Club lub HP Ink. Ideą tego modelu jest to, że konsument otrzymuje wkłady uzupełniające produkt, gdy już wykorzysta swój początkowy zapas.
 • Model członkowski - subskrybenci otrzymują dostęp do ekskluzywnych produktów lub treści w zamian za miesięczną lub roczną opłatę, np. internetowy serwis streamingowy Netflix.

4. Freelancing

Freelancing nie jest niczym nowym. Jednak po tym, jak w czasie pandemii prawie połowa brytyjskiej siły roboczej pracowała zdalnie, opcja ta stała się o wiele bardziej praktyczna i atrakcyjna dla pracowników, którzy odkryli, że praca zdalna zapewnia im lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Freelancing ma dodatkową zaletę w postaci elastyczności, ponieważ możesz wybrać liczbę godzin pracy i czas jej wykonywania. Jednak oznacza to również, że masz pełną kontrolę nad swoim harmonogramem pracy, więc zarządzanie swoim czasem będzie kluczowe.

Prawie każda rola, że firma zatrudnia dla może być wykonywane jako freelance usługi dla klienta, który nie ma w domu zdolności. Niektóre z najbardziej popularnych usług freelance obejmują:

 • Kreatywne pisanie i copywriting
 • Projektowanie graficzne
 • Marketing
 • Transkrypcja
 • Programista oprogramowania
 • Kierownik ds. PR

Jeśli już rozwinąłeś swoje umiejętności (i zbudowałeś portfolio) podczas zatrudnienia w firmie, przejście do freelancingu może być jeszcze łatwiejsze, ponieważ potencjalni klienci będą mogli zobaczyć dowód Twojej poprzedniej pracy.

5. Wirtualny asystent

Wraz z rosnącą liczbą firm internetowych w rekordowym tempie, nastąpił wzrost zapotrzebowania na wirtualnych asystentów, aby wspierać ich rozwój. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej roli osobistego asystenta w firmie, wirtualny asystent może znaleźć się wykonując szeroki zakres zadań administracyjnych w celu wspierania firmy, w tym:

 • Odpowiadanie na e-maile
 • Ustawianie spotkań
 • Organizowanie szkoleń dla zespołu
 • Zarządzanie treścią online lub w mediach społecznościowych
 • Prowadzenie księgowości i wystawianie faktur
 • Płacenie rachunków
 • Planowanie podróży służbowych
 • Edycja treści

Każdy VA będzie miał swój własny zestaw umiejętności i doświadczenia, ale kluczowym zadaniem dla tej roli jest usprawnienie zadań, aby pomóc prezesom prowadzić swoje firmy bardziej efektywnie. Jest to doskonały sposób, aby zarabiać pieniądze pracując w domu, jak można wybrać odpowiednią rolę, aby dopasować swoją dostępność i doświadczenie.

6. Usługi dla zwierząt domowych

Od początku pandemii łącznie 3,2 miliona gospodarstw domowych nabyło nowe zwierzę domowe. Ponad połowa nowych właścicieli zwierząt domowych to młodzi ludzie w wieku od 16 do 34 lat - AKA ogromna większość siły roboczej, która znajduje się teraz w sytuacji, w której musi wrócić do biura.

Wzrost liczby zwierząt domowych oznacza zwiększone zapotrzebowanie na spacery, szkolenia i inne usługi dla zwierząt, które pomogą obsłużyć tę demografię.

Podczas gdy wielu z nich stworzyło usługi, aby pomóc początkującym właścicielom zwierząt domowych odnaleźć się na nogach, takie jak twórcy aplikacji Paway, która pokazuje właścicielom zwierząt najbezpieczniejsze spacery po okolicy dla ich psów, nadal istnieje duże zapotrzebowanie dla tych, którzy mają mniej wolnego czasu, aby opiekować się swoimi zwierzętami teraz, gdy wrócili do swojego miejsca pracy.

Aby zarobić trochę dodatkowej gotówki w ciągu dnia, dlaczego nie założyć usługi houseitting, w ramach której odwiedzasz, spacerujesz i karmisz te zwierzęta? Strony internetowe takie jak Holidog pozwalają na wystawienie listy usług pet-sitting, włączając w to Twoją dostępność, lokalizację i rodzaj zwierząt, dla których jesteś w stanie zapewnić opiekę.

7. Sprzedawca

Nie każdy jest urodzony, aby tworzyć własne nowe, rewolucyjne produkty. To nie znaczy, że nie można nadal zarabiać na sprzedaży produktów z komfortu własnego domu.

Sprzedawca kupuje produkty bezpośrednio od producenta, likwidatora lub innych sprzedawców detalicznych po cenie hurtowej, a następnie sprzedaje je swoim klientom po wyższej cenie (zwanej ceną detaliczną) z zyskiem.

Jedną z korzyści płynących z nietworzenia własnych produktów do wprowadzenia na rynek jest to, że oszczędza się dużo czasu. Nie będziesz musiał od podstaw zajmować się rozwojem produktu lub budowaniem publiczności dla marki.

Przykłady sprzedawców obejmują supermarkety i sklepy na rogu, sprzedawców komputerów, sklepy meblowe i salony samochodowe, ale jeśli można znaleźć produkty w odpowiednich cenach, łatwo jest zarabiać w ten sposób w wielu różnych branżach.

8. Odzież Vintage

Wspomnieliśmy już o odsprzedaży powyżej, a jeden sposób, aby zarabiać pieniądze z odsprzedaży jest przez zabytkowych ubrań - zwłaszcza jeśli jest to obszar, który już masz zainteresowanie w. Vintage odzież jest ogromny trend teraz, zwłaszcza, że wielu konsumentów są chętni do zmniejszenia zakupu w branży szybkiej mody. Produkty z drugiej ręki i upcykling to alternatywne rozwiązania dla klientów myślących proekologicznie.

Jeśli masz dobre oko do znalezisk z drugiej ręki, możesz wykorzystać swoje umiejętności robienia zakupów, aby zamienić okazje w zysk. Następnym razem, gdy będziesz robić zakupy, pamiętaj o swoich klientach. Następnie załóż sklep internetowy, aby sprzedawać swoje odkrycia miłośnikom ubrań vintage po wyższej cenie.

9. Wynajmuj swoją przestrzeń

Większość ludzi ma wolny pokój, ale nigdy nie pomyślałby o wynajmowaniu go. Ale jest to naprawdę łatwy sposób na uzyskanie pasywnego dochodu przy bardzo niewielkim wysiłku. Strony takie jak Airbnb pozwalają na wystawianie swoich wolnych pokoi lub nieruchomości na wynajem, podczas gdy strony takie jak Just Park są świetne do wynajmowania miejsc parkingowych, jeśli mieszkasz w ruchliwej okolicy, na przykład w pobliżu stadionu piłkarskiego.

Alternatywnie, dlaczego nie ugościć studentów z wymiany zagranicznej, którzy będą szukali miejsca na nocleg w ramach swojego budżetu? Jeśli masz niewykorzystaną przestrzeń w swoim domu lub w innej nieruchomości, upewnij się, że wykorzystujesz ją do zarabiania pieniędzy w 2022 roku.

10. Sprzedawaj projekty CNC

Router CNC jest sterowanym komputerowo narzędziem tnącym, które może być używane do cięcia różnych materiałów, takich jak drewno, metal, plastik i szkło, w skomplikowane kształty. Oznacza to, że można wyrzeźbić różne kreacje do sprzedaży online, takie jak wystrój domu, materiały biurowe, zabawki, dekoracje tortów, a nawet biżuterię.

Plotery CNC działają podobnie do drukarek 3D, gdzie za pomocą oprogramowania tworzy się "trasy", wzdłuż których narzędzie ma ciąć.

Same plotery mogą kosztować zaledwie 300 funtów, co oznacza, że koszty początkowe prowadzenia małej firmy z domu przy użyciu jednego z nich są minimalne. Ale przy ustalaniu cen produktów, trzeba będzie wziąć pod uwagę koszty materiałów, jak niektóre materiały, takie jak drewno, będzie tańsze niż inne, takie jak aluminium.

11. Druk 3D

Druk 3D jest wykorzystywany przez coraz więcej firm. Czy to do tworzenia opłacalnych prototypów dla producentów przed ostatecznym produktem jest wykonane, lub dóbr konsumpcyjnych, takich jak ozdoby, będąc w stanie wydrukować projekt przy użyciu filamentu drukującego może być świetną opcją dla przedsiębiorców myślących technologicznie do zarabiania pieniędzy w domu.

Cena drukarek 3D spadła w ostatnich latach, z maszynami wielkości gospodarstwa domowego dostępnymi za około 200 funtów. Kiedy już nauczysz się korzystać z oprogramowania potrzebnego do projektowania elementów 3D, będziesz w stanie zarobić z powrotem to, co zainwestowałeś w krótkim czasie. Możesz zaoferować wykonanie niestandardowych prac dla konsumentów, lub sprzedać produkt, który zaprojektowałeś.

Gdy jesteś profesjonalistą w ustawianiu projektów do druku, można również zarobić dodatkową gotówkę sprzedając te projekty do początkujących online, co jest świetną formą pasywnego dochodu.

12. Kosmetyki i świece DIY

Jeśli jesteś zapalonym DIY-er, obracając rękę do robienia mydeł, bomb kąpielowych, a nawet świece mogą być skutecznym sposobem na zarabianie dodatkowych pieniędzy w domu.

Ten rodzaj biznesu jest nie tylko tani do rozpoczęcia, ale także wymaga tylko odrobiny know-how, aby stworzyć produkty na zamówienie. Dodatkowo, produkty takie jak mydło i świece nie trwają długo, co oznacza, że konsumenci będą musieli często dokonywać zakupów. Jako naród, Wielka Brytania wydaje 1,9 mln funtów rocznie na rynku świec, co oznacza, że na pewno istnieje publiczność dla tego typu produktów.

Jednak istnieje duża konkurencja w tych dziedzinach, zwłaszcza z wielu obracając swoje hobby do boku hustles podczas pandemii. Aby wyróżnić się z tłumu, konieczne jest ukierunkowanie się na niszową grupę odbiorców. Sprzedawca Etsy ClassicCandleCo doskonale sobie z tym radzi, oferując w swoim sklepie klasyczne książki literackie i pasujące do nich zestawy świec, co sprawia, że są to idealne prezenty dla miłośników książek. Wyraża to również kreatywność i zainteresowania sprzedawcy, jednocześnie budując markę.

13. Korepetycje

Wielu nauczycieli było zobowiązanych do przeniesienia swojej praktyki online podczas pandemii Coronavirus, a niektórzy stwierdzili, że wolą to w ten sposób. Jeśli zastanawiasz się nad przejściem do wirtualnego nauczania na stałe, jest to całkowicie realna opcja zarabiania pieniędzy z domu.

Ten rodzaj pracy jest idealny dla tych, którzy mają już doświadczenie w danej dziedzinie lub temacie, ale oferuje większą elastyczność niż pełnoetatowa rola w klasie. Chociaż nie trzeba mieć żadnych szczególnych kwalifikacji, aby zostać korepetytorem online w Wielkiej Brytanii, pomocna jest dogłębna znajomość podstawowych przedmiotów.

Platformy wideokonferencyjne - takie jak Skype czy Zoom - są najbardziej popularnym sposobem oferowania prywatnych korepetycji, ponieważ komunikowanie się twarzą w twarz z uczniami jest najbardziej efektywnym sposobem oceny ich pewności siebie i umiejętności w zakresie zadań, które im wyznaczasz. Jednak aby zamieścić listę swoich usług i znaleźć klientów, możesz skorzystać z takich stron internetowych jak Lessonspace.

Dowiedz się dokładnie, jak założyć firmę oferującą korepetycje online tutaj.

14. Biznes spożywczy

W ciągu ostatniej dekady, przemysł spożywczy wzrósł o 14%. Wszyscy musimy jeść - ale okazuje się, że coraz więcej z nas decyduje się na jedzenie na mieście (lub zamawianie w!) niż tworzenie przepisów od podstaw w domu. Oznacza to, że jest wiele osób gotowych płacić za różne usługi gastronomiczne, co daje wiele możliwości przedsiębiorcom z branży spożywczej.

Założenie restauracji lub kawiarni może być bardzo drogim sposobem na rozpoczęcie działalności. Istnieją jednak tańsze sposoby, aby rozpocząć działalność w branży spożywczej z zacisza własnego domu. Na przykład, można założyć domową piekarnię lub firmę cateringową za ułamek ceny.

Oto kilka kolejnych pomysłów na to, jak możesz spieniężyć swoje umiejętności kulinarne:

 • Pudełka na brownie
 • Sklep z ciastami weselnymi
 • Zestawy przepisów
 • Sosy
 • Food truck/stragany
 • Domowe dżemy
 • Zestawy do kawy
 • Internetowe lekcje gotowania

15. Fitness

W wyniku zmniejszonego dostępu do siłowni w całej pandemii, przemysł fitness drastycznie zmienił się w ciągu ostatnich kilku lat, dając drogę do hord fanów fitnessu coraz ich poprawki treningu w domu.

Z tej ogromnej zmiany w tym, jak ludzie podchodzą do ich rutynowych fitness i odkrywania plusów i minusów pracy w domu, nie przyszedł również ogromną szansę dla trenerów osobistych i instruktorów fitness do zaoferowania wirtualne, usługi online, aby pomóc replikować to samo wsparcie ich klienci otrzymali wcześniej w siłowni.


Na przykład firma fitness Fyter zajęła się kluczową wadą ćwiczeń w domu (brak trenerów, którzy mogliby udzielić informacji zwrotnej na temat prawidłowej formy), wykorzystując technologię rzeczywistości rozszerzonej do monitorowania formy i śledzenia postępów.

16. Udoskonalenia w domu

Wraz z końcem wakacji od opłaty skarbowej, w czerwcu 2021 roku nastąpił gwałtowny wzrost kupna domów i był to najbardziej pracowity miesiąc na zakup domu od początku istnienia rejestrów, z 213 120 sprzedażami zarejestrowanymi przez HMRC. Nie tylko oznaczało to wzrost biznesu dla agentów nieruchomości i doradców hipotecznych w tym czasie, ale oznacza to również, że istnieje teraz ogromna publiczność nowych właścicieli domów gotowych zmierzyć się z ich projektami majsterkowania.

Nawet wielu z tych, którzy nie kupili domu w czasie pandemii, złapało bakcyla majsterkowania, widząc w tym szansę na odświeżenie swoich wnętrz.

Jeśli jesteś malarzem, dekoratorem lub masz zamiłowanie do majsterkowania, teraz jest idealny czas, aby zarobić pieniądze robiąc coś, co jest Twoją pasją! Od tworzenia dekoracji do sprzedaży online i oferowania pełnych usług projektowania wnętrz do tworzenia filmów instruktażowych DIY, bądź kreatywny, aby jak najlepiej wykorzystać ten rosnący rynek.

17. Stwórz pasywny strumień dochodów

Jeśli szukasz, aby trochę dodatkowego dochodu na boku, może słyszeliście frazę "pasywny dochód". Dochód pasywny to źródło dochodu, które jest kontynuowane po zakończeniu pracy - jak tantiemy z książki. Istnieje wiele małych sposobów na uzyskanie pasywnego dochodu w Wielkiej Brytanii, które zajmują minimalną ilość czasu i wysiłku, a mogą pomóc uzupełnić główny dochód.

Pomysły na pasywny dochód w Wielkiej Brytanii obejmują:

 • Zmiana kont bankowych, aby jak najlepiej wykorzystać inicjatywy zmiany gotówki i wyższe stopy procentowe
 • Zarabianie na odsetkach od oszczędności poprzez zakładanie kont o stałym oprocentowaniu i obligacji
 • Wynajmowanie pokoju lub miejsca parkingowego
 • Sprzedaż produktów cyfrowych, takich jak pliki PDF z możliwością wydruku
 • Umieszczanie reklam na blogach i materiałach wideo
 • Sprzedawać zdjęcia online
 • Tworzenie i sprzedaż kursów online.
 • Inwestowanie w nieruchomości

Lista ta nie jest wyczerpująca i istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy z domu w Wielkiej Brytanii - kluczem jest wykorzystanie posiadanego zestawu umiejętności i zainteresowań oraz znalezienie różnych sposobów na ich spieniężenie. Mamy nadzieję, że teraz masz już mnóstwo pomysłów na to, jak rozpocząć nowe przedsięwzięcie biznesowe. Wszystko, co pozostało do zrobienia, to wzmocnić swój biznes ikoną marki!