Marzenia o zostaniu swoim własnym szefem szybko stają się najpopularniejszą formą ucieczki dla osób niezadowolonych z zatrudnienia. Posiadanie finansowej, kreatywnej i kierunkowej wolności od swojej pracy brzmi idealistycznie dla niektórych, jednak urzeczywistnienie tych marzeń jest łatwiejsze niż myślisz.

Jeśli Twoja praca nie jest już dla Ciebie motywująca, zastanów się dlaczego. Czy chodzi o to, że sam mógłbyś lepiej wykonywać swoją pracę, czy może po prostu Twoje serce nie jest w tej branży? Praca w środowisku, które cię nie stymuluje, może powoli osłabiać twoją motywację, aż do momentu, w którym uznasz, że musi istnieć lepszy sposób.

Jeśli odnajdujesz się wśród tych powszechnych motywów, które skłaniają przedsiębiorców do rozpoczęcia działalności gospodarczej, być może nadszedł czas, aby wykonać skok. Budowanie firmy to przerażający, ale jednocześnie porywający wyczyn, który wymaga wiele planowania, zasobów i zapału do działania, ale z odpowiednim wyczuciem jest zdecydowanie osiągalny.

Więc sprawdź te 8 przekonujących powodów, dlaczego nadszedł czas, aby wręczyć wypowiedzenie i rozpocząć swoją podróż przedsiębiorcy.

1) Możesz wykonywać lepszą pracę

Dostałeś się do swojej dziedziny, ponieważ ją kochasz. Jesteś dobry w swojej pracy i możesz zobaczyć siebie budującego karierę w tej dziedzinie. Czy jednak Twoja obecna firma straciła kontakt z powodami, dla których trafiłeś do branży? A może po prostu masz dość nieudanego przekonywania ich, że istnieją ogromne brakujące obszary, które należy wykorzystać?

Jeśli masz do zaoferowania coś, czego nie można znaleźć gdzie indziej, lokalnie lub w kraju, to nadszedł czas, aby rozważyć pójście na własną rękę. Masz już wiedzę na temat branży, która będzie ogromną zaletą i można wypełnić puste miejsca, które stara firma została podejmowania.

2) Masz pasję do czegoś innego

Życie jest zbyt krótkie, aby nie robić to, co kochasz. Nie trudge przez unstimulating 9-5 dla regularnego czeku płacowego na koniec miesiąca, kiedy można gotówki w coś masz pasję i spróbować uczynić go sukces.

Bycie pasjonatem tego, co robisz, oznacza, że będziesz budzić się każdego ranka zmotywowany do ciężkiej pracy i sprawisz, że przedsięwzięcie się powiedzie, a ta pasja przejdzie długą drogę, aby zapewnić Ci sukces. Kiedy czasy są trudne, będziesz wystarczająco zmotywowany, aby przebrnąć przez problemy, aż do rozwiązania.

Will Shu jest współzałożycielem jednej z najszybciej rozwijających się obecnie firm w Wielkiej Brytanii. Deliveroo zaczynało od zaledwie trzech restauracji w Chelsea, a Will był jedynym dostawcą jedzenia do klientów. Jego rada?

"Miej jeden pomysł, do którego masz wielką pasję. Nie zakładaj 'Etsy for pets', jeśli tak naprawdę nie lubisz psów! Musisz być dość irracjonalny, ponieważ są szanse, że to nie wyjdzie, ale musisz w to wierzyć... musisz całkowicie się zaangażować. Tylko w ten sposób to może zadziałać." (Startups.co.uk)

Jeśli zauważyłeś okazję, która ma potencjał zarobkowy, nie bój się jej zbadać.

3) Nie jesteś sam!

Federation of Small Businesses, House of Commons Business Statistics.

Przy tak wysokim odsetku małych i mikroprzedsiębiorstw posiadających większość rynku, istnieje wiele pomocy i zasobów, które pozwolą Ci wejść na drabinę przedsiębiorczości. Począwszy od bardziej formalnej pomocy, takiej jak konsultanci ds. zakładania firm, po pytania lokalnych przedsiębiorców o to, jak oni zaczynali, przejście na samozatrudnienie nie jest podróżą, którą musisz odbyć bez przewodnika.

Strona Gov.uk jest świetnym miejscem na rozpoczęcie działalności, która obejmuje wszystkie podstawowe wymagania techniczne związane z zakładaniem firmy. Aby uzyskać bardziej wnikliwe spojrzenie na to, jak małe firmy rozpoczynają działalność w Twojej okolicy, zwróć się o pomoc do rad i innych lokalnych organów rządowych, które oferują bezpłatne porady dotyczące szeregu kwestii, z którymi borykają się początkujący przedsiębiorcy.

4)Będziesz musiał stawić czoła nowym wyzwaniom

Żyjemy w świecie specjalistycznej wiedzy. Nawet w tych specjalistycznych firmach, siła robocza jest podzielona na działy: HR, IT, marketingu, sprzedaży, produkcji itp. Ludzie są przyzwyczajeni do przekazywania zadań odpowiednim działom.

Jeśli założysz własną firmę, na początku będziesz tym wszystkim. Nie tylko będziesz musiał wykonywać pracę, którą kochasz, ale będziesz musiał polegać na sobie w zakresie administracji, promocji, sprzedaży i budżetowania. Twój zestaw umiejętności rozszerzy się na nowe obszary, a ta stroma krzywa uczenia się wyposaży cię w sprzęt, który pozwoli ci odnieść sukces i rozwijać się jako osoba.

5) Wolność twórcza

Tak banalne, jak to brzmi, każdy jest wyjątkowy. Po co próbować włożyć okrągły kołek do kwadratowej dziury i pracować według czyichś wytycznych? Jeśli zaczniesz swój własny biznes, Twoja marka może być przedłużeniem siebie, a więc może rosnąć i ewoluować, jak ty. Wprowadź do niej swoją osobowość, kierunek, w którym chcesz, aby firma podążała i swoje aspiracje, a już zrobiłeś pierwszy krok do stworzenia unikalnej marki, która będzie odróżniać Cię od konkurencji.

6) Nie boisz się porażki

Spotkasz się z wybojami, próbami i utrapieniami po drodze. Niektóre rzeczy będą działać, niektóre nie, i to jest do staroświeckiego metodą prób i błędów, aby zobaczyć, co działa najlepiej dla Ciebie. Nawet Richard Branson zawodzi (ktoś pamięta Virgin Cars?). "Popełniłem setki błędów... Jestem pewien, że w tym roku popełnię ich o wiele więcej i z każdego błędu wyciągnę cenne wnioski. Każdy, kto mówi ci, że nie popełnia błędów, właśnie jeden popełnił". Przedsiębiorcy są rozwiązywaczami problemów, widzą problem i pracują niestrudzenie, aby go naprawić, a Ty będziesz wiedział, że możesz spieniężyć każdą porażkę do puli doświadczeń i uczyć się na nich.

7) Pragniesz niezależności

Własna działalność gospodarcza daje elastyczność. To Ty decydujesz o godzinach pracy, miejscu pracy, pracownikach, jeśli chcesz się rozwijać i nie masz przed kim odpowiadać, tylko przed sobą. Samokontrola nie będzie problemem, ponieważ będziesz wiedział, co trzeba zrobić, a jeśli nie zrobisz to nie ma nic, aby spaść z powrotem na.

8) Chcesz być dumny ze swojej pracy

Spędzasz większość swojego życia w pracy, więc naturalnie chcesz, aby to było tak satysfakcjonujące, wymagające i satysfakcjonujące, jak to możliwe. Biorąc skok do własnego biznesu stoi niepewność tak, ale duma z budowania czegoś od podstaw, jednak małe, sprawi, że ciężka praca warto. Twój dochód będzie pochodził bezpośrednio z Twoich wysiłków, co sprawi, że każda wypłata będzie jeszcze słodsza i ciężej wypracowana.

Czy przekonaliśmy cię, że nadszedł czas, aby rozpocząć działalność gospodarczą? Powszechną obawą, z którą borykają się potencjalni właściciele firm, jest brak pewności siebie i niewiedza, czy mają to, co trzeba. Decyzja należy oczywiście do Ciebie, ale zawsze znajdzie się miejsce dla kolejnego Startupu, który dołączy do tysięcy małych firm, stanowiących kręgosłup gospodarki.