Wydrukuj kolorowanki z okazji Dnia Babci

Ich święta, które zawsze przypadają w styczniu, są bardzo ważne dla każdej babci i dziadka. Mowa o Dniu Babci przypadającym na 21 stycznia i Dniu Dziadka na 22 stycznia. Święta te przypadają w tym roku w czwartek i piątek. Jest to świetna okazja dla każdego wnuka, aby odwiedzić swoich dziadków, złożyć im życzenia i wręczyć drobny upominek. Będzie to nie tylko miły gest, ale również posłuży jako trwała pamiątka. Istnieje wiele gotowych opcji, od kolorowych kubków, przez poduszki, po zestawy prezentowe. Jesteśmy pewni, że laurka wykonana przez wnuka lub kolorowy rysunek zachwycą babcię i dziadka. Dziadkowie z pewnością docenią, że dziecko samo stworzyło dzieło i będą z niego dumni, gdy powieszą je w swoich domach. W tym artykule znajdziesz gotowe kolorowanki na dzień babci i dziadka, które możesz wydrukować i ozdobić jak tylko chcesz. Zaproponujemy również ciekawe rozwiązania, dzięki którym kolorowanka będzie wyjątkowa. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem i do skorzystania z przygotowanych przez nas materiałów.

Kolorowanki na Dzień Dziadka do wydrukowania - pomysły i kreatywne sposoby na dekorację

Oto kolorowanki, które w tym roku przygotowaliśmy dla Waszych dzieci z myślą o dziadku i babci.

Pobierzcie następujące materiały: Kolorowanka Rodzina oraz Kolorowanka dla Babci i Dziadka.

Świetnym pomysłem na początek jest przygotowanie kilku podstawowych narzędzi i przyborów do ozdabiania i kolorowania naszej kolorowanki. Kredki będą niezastąpione, podobnie jak flamastry, kolorowe pisaki czy markery. Dzieci starsze mogą skorzystać z bardziej zaawansowanych przyborów, takich jak farby, kolorowy papier, kolorowe naklejki czy brokat. W ten sposób można stworzyć wiele różnych rzeczy. Wystarczy, że pozwolisz dziecku popłynąć wodze kreatywności.

  1. Kolorowanka to najprostszy i najłatwiejszy pomysł. Nie będzie to trudne dla najmłodszych dzieci. Można użyć kredek lub flamastrów, aby nadać ilustracji piękne kolory. Na kolorowankach napisaliśmy daty - 21.01 & 22.01. Zachęć dziecko do podpisania kolorowanki i napisania roku. Będzie to wyjątkowa pamiątka, która zachwyci nie tylko dziadka i babcię, ale także wszystkich innych!
  1. Dzieci mogą zrobić coś więcej niż tylko pokolorować i ozdobić rysunek. Najlepiej wydrukować obrazek na cięższym papierze, np. bloku technicznym. Dzięki temu kolorowa strona nie będzie prześwitywać. Na tylnej okładce kolorowanki znajduje się duże puste miejsce, w którym można napisać życzenia. Może to być wiersz, który dziecko samo napisało lub życzenia, które rodzice i dziecko wymyślili wspólnie. Na odwrocie ciekawie jest wymienić wszystkie rzeczy, z którymi dziecko kojarzy dziadków, np. długie wąsy dziadka czy duże okulary babci. Do opisów można dodać małe ilustracje. Można też wypisać wszystkie cechy charakteru, które dziecko podziwia u swoich dziadków. Zachęć dziecko do wymienienia jak największej liczby cech. Pomoże to nie tylko pobudzić kreatywność i zdolności manualne, ale także sprawi radość obdarowanym babciom i dziadkom!
  1. Na ilustracjach jest wystarczająco dużo miejsca, aby dziecko mogło nie tylko pokolorować i ozdobić kolorowankę, ale także coś narysować. Dziadkowie mogą mieć zwierzątko, np. kota lub psa, ale można też dołączyć inne elementy: kwiaty w wazonie, gwiazdki, serduszka i wiele innych! W internecie można znaleźć gotowe wzory, ale zawsze lepiej jest pozwolić dziecku samodzielnie zaprojektować kolorowankę.
  1. Nasze kolorowanki zostały zaprojektowane tak, aby dzieci mogły personalizować obrazki. Szara ramka każdej grafiki może być ozdobiona na wiele sposobów. Można na przykład wykleić ją różnokolorową plasteliną. W tym przypadku zalecamy wydrukowanie kolorowanki na papierze o większej gramaturze, aby rysunek pozostał sztywny. Ramkę można również ozdobić rysując kolorowe kwiaty lub inny motyw.
  1. Stworzyliśmy kolorowanki dla babci i dziadka, które można wykorzystać jako zaproszenie. Kartkę wydrukuj na cięższym papierze, aby wzór nie prześwitywał. Dziecko powinno pokolorować i ozdobić kolorowankę według własnego uznania, a następnie na odwrocie można napisać zaproszenie - z pomocą rodziców, jeśli dziecko jeszcze nie potrafi. Zaproszenie powinno zawierać czynność, z której zarówno dziecko, jak i dziadkowie będą zadowoleni. Może to być np. spacer, wspólna jazda na sankach, wyjście do kina lub na basen. Wspólne spędzanie czasu to najlepszy prezent!
  1. Farby to świetny sposób na wyrażenie kreatywności. Są też bardzo popularne wśród dzieci. Jeśli wydrukujesz naszą kolorowankę na cięższy papier, jak wspomniany blok techniczny, łatwo będzie ją pomalować farbami plakatowymi. Rozważ odciśnięcie dłoni dziecka na odwrocie ilustracji. Została ona namalowana w wybranym przez niego kolorze. Będzie to cenna pamiątka, którą można zachować na całe życie.
  1. Na koniec mamy dla Ciebie świetny pomysł. Umieść wydrukowaną kolorowankę wewnątrz ramki na zdjęcia. Rysunek będzie chroniony przed żywiołami takimi jak woda, a dodatkowo możesz go powiesić na ścianie lub postawić na meblach. Kolorowanka w ramce dla dziadka lub babci posłuży jako przedmiot dekoracyjny i ozdobi dom, co z pewnością ucieszy dziadków.

Mamy nadzieję, że wykorzystacie te pomysły, aby przygotować z dzieckiem piękne prezenty dla babci lub dziadka. Takie prezenty będą cenione przez całe życie! Daj swojemu dziecku szansę na samodzielne tworzenie, jeśli chce, ponieważ pomoże to rozwinąć jego kreatywność! Nasza oferta tuszy i tonerów laserowych sprawi, że Twoja drukarka nigdy nie zawiedzie.

Życzymy wszystkim babciom, dziadkom i ich rodzinom wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się świąt!