Dla większości firm każda forma kolorowego drukowania we własnym zakresie dla organizacji osobistych lub biznesowych może być nie tylko kosztowna, ale może zapewnić jedynie amatorskie rezultaty. W szczególności, jeśli nawet wymagane są duplikaty, wtedy zanim się zorientujesz, wkład z atramentem będzie wyczerpany i może kosztować małą fortunę, aby go zastąpić. Frustracja wzrasta jeszcze bardziej, gdy potrzebny jest tylko jeden kolorowy wkład, a urządzenie odmawia drukowania bez niego, nawet jeśli kolor (zwykle żółty) jest wymagany, ale na stronie nie ma nawet żółtego.

Małe nakłady lub drukowanie pojedynczych arkuszy na standardowej drukarce atramentowej lub kolorowej drukarce laserowej jest w porządku, ale spróbuj wydrukować broszurę lub nawet wizytówki i to jest, gdy nagle nie wydaje się to dobrym pomysłem. To po prostu nie jest w ogóle praktyczne lub nawet przystępne, aby zrobić tego typu drukowania w domu i wyglądać zdalnie profesjonalny.

W tym momencie najlepiej zwrócić się do profesjonalistów, którzy zaoferują Ci druk cyfrowy lub litograficzny. Maszyny używane do drukowania w pełnym kolorze w dzisiejszych czasach są doskonałe, druk cyfrowy przeszedł tak długą drogę i jest prawie tak dobry jak druk litowy. Druk cyfrowy ma pewne małe wady, jeśli chodzi o bardzo słabe linie architektoniczne stosowane na przykład na rysunkach technicznych, ale jest to fantastyczne rozwiązanie dla druku krótkich serii. Jeśli potrzebujesz tylko kilku egzemplarzy, to zdecydowanie przewyższa on druk litograficzny, który sprawdza się tylko przy nakładach 500 lub więcej sztuk.

Druk litowy jest tym, co jest zwykle znane jako "druk tradycyjny", najbardziej znaną formą usług drukarskich i oferuje swoje rozwiązania od 100 lat. Nazwa "offset lito" bierze swoją nazwę od technologii druku, która obejmuje uzyskanie druku do "offsetu" z wałka, do którego jest owinięta płyta, która następnie materiał (papier) poprzez przesunięcie go z płyty na papier.

Dzięki drukowi litowemu można oczekiwać wysokiej jakości reprodukcji. Obecnie istnieje wiele firm drukujących lito oferujących swoje usługi online po cenach promocyjnych, ale najtańsze nie zawsze jest najlepsze. Wszystkie drukarnie online nie są takie same. Niektórzy przyjmują bardziej kawaleryjskie podejście do usług drukarskich, które oferują, myśląc, że mogą ciąć rogi tak mocno, że stają się najtańsze znalezione w Internecie, te dostawcy będą wkrótce stać się unstuck.

Jakość zostanie naruszona, a niektóre, jeśli nie większość klientów będzie rozczarowany.

Podobnie jak w przypadku każdego nowego dostawcy można natknąć się w biznesie, Twoim celem jest znalezienie szybkiego i niezawodnego przedsiębiorstwa, które traktuje cię poważnie, a nie tylko stara się zrobić szybkie pieniądze. Sprawdź ich referencje wcześniej, może mają referencje klientów na swojej stronie internetowej, mogą one oczywiście być dobrą pozycją wyjściową do sprawdzenia, jak autentyczny jest dostawca, ponieważ w dzisiejszych czasach wszystko kręci się wokół sieci społecznościowych i opinii klientów. Nie ufaj stronom internetowym, które mają referencje klientów z komentarzami nieopisowymi i mogą podpisywać się słowami "Dave z Surrey", te nie wyglądają wcale wiarygodnie. Niektóre strony mają linki do własnej strony internetowej klienta, jeśli są one szczęśliwe, aby wyświetlić to zwykle oznacza, że komentarz był prawdziwy. Poproś o pakiet próbek, jest to świetny sposób, aby zobaczyć jakość produktów, zanim je kupisz. Niektóre drukarnie internetowe pokazują próbki z własną grafiką na nich, podczas gdy to pokazuje jakość druku, nie zawsze pokazuje, że faktycznie robią to drukowanie komercyjnie dla klientów, każdy może z pewnością wydrukować własne próbki, które mówią "sprawdź nasz druk", ale na pewno najlepiej pokazać prawdziwe próbki życia klientów drukowania, to może dać ci pomysł, co można osiągnąć - to także świetny sposób na uzyskanie pomysłów na własny projekt, jeśli oczywiście projektujesz własne ulotki.