Jeśli naklejki i etykiety zostały przyklejone na powierzchnię i pozostawione na jakiś czas, może się zdarzyć, że gdy przyjdzie czas na ich odklejenie, pozostanie po nich irytujący kleisty syf. Zanim zaczniesz skrobać powierzchnię ostrym przedmiotem, odłóż nóż lub ostrze - możesz potencjalnie porysować materiał pod lepką pozostałością! Zamiast tego wypróbuj te wypróbowane i przetestowane metody usuwania kleju bez trwałych uszkodzeń.


Co usuwa pozostałości po naklejkach?

Jeśli usunąłeś już tyle pozostałości, ile mogłeś ręcznie, nadszedł czas, by sięgnąć po artykuły gospodarstwa domowego. Ważne jest, aby pamiętać, że powinieneś przetestować mały, niepozorny obszar powierzchni, zanim zastosujesz którąś z tych metod, aby upewnić się, że nie uszkodzi ona materiału lub go nie zabarwi.

Plastikowy skrobak

Plastikowe skrobaczki do patelni lub nawet bok starej plastikowej karty kredytowej oferują trochę więcej ochrony niż metalowe (i są bardziej przystępne cenowo!), co czyni je świetną opcją do usuwania pozostałości po naklejkach z mocnych powierzchni, takich jak plastik. Ponieważ nie są one tak ostre jak ich metalowe odpowiedniki, ta opcja może nie być tak skuteczna w przypadku szczególnie uporczywego kleju z naklejek. Staraj się nie dociskać skrobaczki zbyt mocno - szczególnie na szklanych powierzchniach, które są podatne na zarysowania.


Gorąca woda z mydłem

Dodaj kilka kropli płynu do mycia naczyń do miski z gorącą wodą i pozostaw element z lepką pozostałością na moczyć przez godzinę. Gorąca woda zmiękczy klej naklejki i sprawi, że łatwiej będzie zetrzeć pozostałości ściereczką do naczyń lub odkleić paznokciami.

Suszarka do włosów

Suszarki do włosów jako metoda usuwania działa w podobny sposób; poprzez zastosowanie ciepła do powierzchni, pozostałości naklejki miękną i mogą być łatwiej usunięte ręcznie. Zaletą używania suszarki do włosów zamiast gorącej wody jest to, że działa ona na większych przedmiotach, które mogą nie zmieścić się w zlewie, takich jak lustro lub mebel, np. drewniana komoda. Upewnij się, że używasz ciepłego ustawienia, ale nie najgorętszej temperatury, ponieważ może to uszkodzić powierzchnię.


Alkohol do wcierania

Alkohol i wódka to popularne metody usuwania pozostałości po naklejkach, ponieważ można je bezpiecznie stosować na różnych powierzchniach, takich jak drewno, plastik i szkło. Aby usunąć resztki naklejek alkoholem, nanieś go na szmatkę, aż będzie mokry, a następnie zetrzyj resztki. Jeśli lepka substancja jest szczególnie uparta, namocz szmatkę i pozostaw na kilka minut, aby zmiękła, a następnie spróbuj zetrzeć ją ponownie.


Masło orzechowe

Chociaż może wydawać się niezwykły wybór do usuwania kleju naklejki, masło orzechowe jest wielki hack do tego ze względu na to, jak oleiste jest - plus, to jest coś, co wiele osób ma wiszące wokół w szafce. Rozsmaruj masło orzechowe na lepkiej powierzchni i pozostaw na 15 minut przed wytarciem - pozostałości po naklejce powinny zejść razem z masłem orzechowym.

WD-40

WD-40 to smar w sprayu o wielu zastosowaniach, który może być również używany do usuwania pozostałości po naklejkach. Aby go zastosować, wystarczy spryskać nim miejsce, w którym znajduje się klej i pozostawić na kilka minut. Klej powinien wtedy po prostu zetrzeć się!


Olej spożywczy

Podobnie jak masło orzechowe, olej spożywczy może również służyć jako delikatny sposób na usunięcie plam z nieporowatych powierzchni, takich jak szkło czy plastik. Nałóż olej na klejące się miejsce i pozwól mu zmiękczyć pozostałości. Następnie powinieneś być w stanie zeskrobać go palcami, małym plastikowym nożem lub skrobakiem, lub wytrzeć go szmatką.

Biały ocet

Kwaśny charakter białego octu destylowanego jest tak silny, że może rozpuścić pozostałości po naklejkach, a także zabić bakterie, co czyni go doskonałym środkiem czyszczącym, który warto mieć w pobliżu. Istnieje kilka różnych sposobów można go używać, aby pozbyć się lepkich rzeczy:
1. Nałóż go na lepki obszar, pozostaw na kilka minut, a następnie wytrzyj go.
2. Dodaj go do gorącej wody z mydłem i moczyć element przez godzinę, a następnie odkleić szmatką lub palcami


Majonez

Ponieważ majonez zawiera zarówno kwasowość octu, jak i tłustość oleju, tworzy to podwójny efekt "double-whammy", który skutkuje silnym środkiem do usuwania pozostałości. Podobnie jak w przypadku masła orzechowego, rozprowadź majonez na lepkiej powierzchni i pozostaw na 15 minut przed wytarciem - pozostałości po naklejce powinny zniknąć wraz z majonezem.


Gumka do mazania

W łagodnych przypadkach pozostałości po naklejkach może się okazać, że jesteś w stanie usunąć je za pomocą gumki. Kiedy pocierasz lepką powierzchnię gumką, zwija ona zaschnięty klej, dzięki czemu łatwiej się go pozbyć.


Komercyjne środki czyszczące

Będziesz w stanie znaleźć kilka różnych rozwiązań czyszczących sprzedawanych dokładnie w celu usunięcia pozostałości po naklejkach. Zawsze należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta, ale zazwyczaj działają one przez zastosowanie produktu do dotkniętego obszaru, pozwalając mu siedzieć przez pewien okres czasu, a następnie szorując go z dala od szmatką.


Taśma maskująca

Inną metodą usuwania pozostałości po naklejkach za pomocą artykułów gospodarstwa domowego jest owinięcie taśmy maskującej wokół palca wskazującego i środkowego lepką stroną skierowaną na zewnątrz. Następnie należy docisnąć zaklejone palce do powierzchni i odciągnąć - zaschnięty klej przyklei się do taśmy i odejdzie. Powtarzaj ten proces, aż wszystkie pozostałości znikną.

Wełna stalowa

Jeśli żadna z powyższych metod nie zadziałała, wełna stalowa jest niezwykle skutecznym narzędziem do usuwania zaschniętego kleju z naklejek. Namocz wełnę stalową w wodzie z mydłem, a następnie delikatnie pocierać klej, aby go usunąć. Ważne jest, aby wywrzeć nacisk, ale uważaj, aby nie porysować powierzchni pod pozostałościami po naklejce.

Jak usunąć resztki naklejek z różnych powierzchni?

Jak usunąć pozostałości po naklejkach z szyb?

Jeśli szukasz najlepszego sposobu na usunięcie naklejek ze szkła, ważne jest, abyś nie porysował ani nie uszkodził powierzchni. Najlepszą metodą usuwania kleju z naklejek ze szkła jest zastosowanie alkoholu lub białego octu, a następnie wypolerowanie go szmatką.


Jak usunąć resztki naklejek z plastiku

Istnieje wiele sposobów na usunięcie naklejek i ich pozostałości z plastiku, ale chcesz uniknąć skrobania tego materiału tak bardzo, jak to możliwe, aby nie wgnieść lub zarysować. Pierwszą rzeczą, którą należy wypróbować, jest namoczenie plastikowego przedmiotu w gorącej wodzie z mydłem. Jeśli pozostałości naklejki nadal nie chce pączkować, ocet lub olej do gotowania są świetne opcje, aby spróbować dalej.


Jak usunąć resztki naklejek z metalu?

Metal może trzymać się w cieple, co oznacza, że zastosowanie ciepła z suszarki do włosów powinno być pierwszym portem, jeśli chodzi o usuwanie kleju z naklejek z metalowej powierzchni. Jeśli ciepłe powietrze nie rozluźnia pozostałości po naklejkach wystarczająco, nałóż na ten obszar trochę oleju spożywczego, pozostaw na godzinę, a następnie wyczyść go za pomocą ciepłej wody z mydłem.


Jak usunąć naklejki z drewna

Drewno to bardzo naturalny materiał, który jest porowaty, co oznacza, że niektóre środki nie nadają się do usuwania pozostałości po naklejkach. Zalecamy unikanie produktów spożywczych, takich jak masło orzechowe lub majonez, ale biały ocet i komercyjne środki czyszczące, które zabijają bakterie, są najlepszymi opcjami dla tych produktów. Pozostaw roztwór do nasiąknięcia na kilka minut, a następnie usuń go plastikowym skrobakiem. Wytrzeć powierzchnię w dół z pastą do drewna, aby zakończyć.


Jak usunąć winylowe naklejki ścienne i okienne?

Winylowe naklejki ścienne i okienne powinny łatwo odpaść, ale im dłużej naklejka została pozostawiona, tym trudniej będzie ją usunąć. Rozgrzej róg winylowej naklejki suszarką do włosów na ciepłym ustawieniu, aby poluzować ją od ściany lub okna. To sprawi, że łatwiej będzie ją odkleić.


Jak usunąć naklejki z samochodu

Jeśli planujesz usunąć naklejkę zderzaka z samochodu lub furgonetki bez uszkodzenia farby, wykonaj następujące czynności:

1. Wyczyść naklejkę wodą z mydłem - brud i zanieczyszczenia mogą porysować lakier, gdy zaczniesz próbować usunąć naklejkę
2. Podgrzej ją - poluzuj klej, podgrzewając ją suszarką do włosów
3. Odklejamy - jak tylko naklejka się nagrzeje, zaczynamy odklejać ją od jednego rogu
4. Pozostałości usuń za pomocą octu destylowanego lub preparatu do usuwania kleju
5. Umyj i osusz miejsceAby uzyskać alternatywę dla naklejek samochodowych bez bałaganu, dlaczego nie spróbować znaków magnetycznych? Tak samo niezawodne jak naklejki samoprzylepne, ale łatwe do usunięcia i wielokrotnego użytku!


Jak usunąć naklejkę z lustra

Podobnie jak w przypadku usuwania naklejki z szyby, najważniejsza jest ochrona lustra przed zarysowaniami. Nałożenie alkoholu na powierzchnię i wypolerowanie szmatką będzie najlepszym rozwiązaniem, ale jeśli masz do czynienia ze szczególnie uporczywą plamą, możesz również podgrzać pozostałości suszarką do włosów przed próbą ich usunięcia.


Jak usunąć naklejki z laptopa

Jeśli masz otynkowane laptopa w promocyjnych naklejek i szukasz, aby zrobić miejsce na więcej, najprostszym sposobem na ich usunięcie jest zastosowanie trochę oleju do gotowania jak oliwa z oliwek do naklejki chcesz usunąć. Następnie zacznij obierać róg naklejki do usunięcia.


Naklejki mogą być usunięte z każdego rodzaju powierzchni - co jest kluczem do skutecznego usuwania bez uszkodzenia rzeczy osobistych jest wybór odpowiedniej metody dla materiału, z którym pracujesz.