Na naszym blogu pisaliśmy już artykuły o kolejnych aktualizacjach oprogramowania, które HP wałkuje, w tym: Następna aktualizacja HP - zobacz, co możesz zrobić, aby nadal używać zamienników oraz Dlaczego drukarki z serii HP+ nie przyjmą zamienników. Jest to problem dla osób, które korzystają z innych materiałów eksploatacyjnych i nie chcą "przesiadać się" na oryginalne tusze.

Aktualizacja oprogramowania dotyczy tuszy serii 953 oraz tuszy serii 903. Atramenty te nie są wykrywane przez urządzenie po aktualizacji. U użytkowników pojawia się komunikat:

"Wykryto nieoryginalny system.

Ponieważ zawierają one chip inny niż HP, oprogramowanie sprzętowe drukarki zablokowało wskazane wkłady. Ta drukarka może być używana tylko z nowymi lub regenerowanymi wkładami, które mają nowy lub poprawiony chip HP. Aby kontynuować drukowanie, wymień wskazane wkłady.

Co możesz zrobić? To najnowszy artykuł, który odpowiada na to pytanie!

Dlaczego firma Hewlett-Packard zapobiega wymianom?

Wielu klientów urządzeń HP będzie zawiedzionych faktem, że najnowsze aktualizacje firmy nie skupiają się na poprawieniu wydajności oprogramowania (a tym samym pracy urządzenia), lecz na blokowaniu kolejnych numerów seryjnych alternatywnych tuszy i tonerów, czyli tzw. zamienników. Powoduje to problemy z wykrywaniem tuszów zamiennych z zablokowanej puli. Nasze urządzenie drukujące przestaje drukować i informuje użytkowników o konieczności zakupu oryginalnego produktu.

Hewlett-Packard blokuje zamienniki, aby zmusić użytkowników do zakupu oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Drukarki atramentowe są często sprzedawane po niskich cenach. Jednak głównym źródłem dochodów firmy jest sprzedaż tuszy. Wielu użytkowników decyduje się na wymianę drukarek na tańsze, często o większej pojemności tusze. Aktualizacje skupiają się na blokowaniu zamiennych materiałów eksploatacyjnych o dobrej wydajności druku.

HP blokuje numery seryjne używane w zamiennikach. Powoduje to problemy z działaniem drukarki i nie uwzględnia dobra klientów, którzy zakupili swoje urządzenia. Marka JetWorld oferuje materiały eksploatacyjne, które posiadają najnowsze chipy elektroniczne i są regularnie aktualizowane. Produkty te dostępne są w naszej kolekcji.

Jak uniknąć aktualizacji oprogramowania?

Po pierwsze, zwracaj uwagę na wszelkie wyskakujące komunikaty, które mogą pojawić się podczas instalacji urządzenia. Jeśli zostaniesz poproszony o zaakceptowanie automatycznej aktualizacji, nie rób tego. Czy jest to problem dla Twojego sprzętu? Nie!!! Nie ma żadnych poważnych błędów, które mogłyby uzasadniać wgranie nowej wersji. To sposób HP na walkę z zamiennikami, które są coraz lepsze.

A co jeśli nie chcesz automatycznej aktualizacji? Istnieje wiele rozwiązań tego problemu, które szczegółowo opisaliśmy w artykule Problemy z bezpieczeństwem drukarek HP. Zablokowane zamienniki to nie koniec. Zawsze znajdzie się sposób, abyś szybko i skutecznie rozwiązał ten problem.

Musimy również wspomnieć, że za pośrednictwem naszego sklepu internetowego możesz zakupić tusze JetWorld oraz produkty innych firm produkujących zamienniki. Jakość wydruków przekroczy Państwa oczekiwania. Zachęcamy do poznania całego asortymentu i życzymy udanych zakupów.