Jeśli jesteś zaangażowany w tworzenie dzieł sztuki, które muszą być drukowane, a następnie, aby pomóc Ci uzyskać lepszy wynik trzeba będzie nowe zrozumienie podstaw rozdzielczości obrazu. Nie ma się czym martwić, ponieważ jest to często oparte na prostych koncepcji. To również nie jest tak skomplikowane, że ludzie używają do zakładania o nim. Tak więc, trzymać się podstaw, a rzeczy będą wydawać się mniej bolesne dla Ciebie.

Jaka jest rozdzielczość?

Ilekroć jesteś patrząc na obrazy w komputerze, jesteś dokładnie patrząc na siatkę kilku małych punktów, które są również znane jako piksele. W ten sam sposób, kiedy zdjęcia są drukowane, również składają się z kilku małych kropek tuszu, który jest używany do celów drukarskich. Cóż, rozdzielczość obrazu często odnosi się do tych małych kropek lub znanych jako piksele, które są często ściśnięte w jednym obszarze. W przypadku mniejszych kropek, można je łatwo dopasować do poziomego cala i to sprawi, że obraz będzie wyglądał naprawdę ostrzej przed tobą.


Jeśli powiększyć do dowolnego zdjęcia, które pojawia się na ekranie komputera, a następnie można zobaczyć te kropki lub pikseli łatwo, że często tworzy cały obraz. Jest to jeszcze bardziej zauważalne, jeśli przyjrzysz się uważnie gazecie, a jeszcze lepiej, jeśli spojrzysz na nią przez szkło powiększające.

Rozdzielczość obrazu można zmierzyć za pomocą kropek pojawiających się na cal i jest ona znana jako dpi (dots per inch). Jest również znany jako pikseli na cal lub ppi, Chociaż kropki na cal jest nadal najbardziej powszechne terminologii. Cóż, ppi i dpi często odnoszą się do tego samego rodzaju rzeczy. Jednak jest to po prostu kropki i piksele i ich ilość, gdy połączone w celu utworzenia obrazu są mierzone.

Obrazy, które oglądamy na ekranie komputera powinny mieć dpi 72 tak, że mogą one pojawić się jako ostrzejsze, jak również jasne, jest to ta sama rozdzielczość używana do ekranów telewizyjnych i telefonów komórkowych, jak to jest uważane za goo rozdzielczości do oglądania obrazów. Obrazy załadowane z niską rozdzielczością często skutkują większymi pikselami lub kropkami. Ten rodzaj pikseli lub kropek jest często wykrywany gołym okiem. To może generować niewyraźny typ obrazu. Jeśli ten sam rodzaj obrazu jest brany w celu odtworzenia go na papierze przy użyciu procesu drukowania, który jest używany do celów komercyjnych, wtedy rozdzielczość powinna wynosić 300 dpi. To może tylko produkować obraz jakości i lepszy wynik.

Jeśli chodzi o drukowany obraz, to często wymaga wyższej rozdzielczości w porównaniu do obrazu na ekranie. Tak więc, jeśli masz obraz, który wydaje się być ostry i wyraźny na ekranie, to nie znaczy, że można go odtworzyć doskonale, gdy zostanie wydrukowany!

Teraz obraz, na który patrzysz jest reprodukcja powyższego obrazu po wydrukowaniu. To zostało zrobione przez komercyjnych metod druku. To wydaje się być niewyraźne w porównaniu do pierwszego.

Jedynym sposobem, aby wyglądał on ostro i wyraźnie jest zwiększenie jego rozdzielczości. Zmniejszenie jego rozmiaru do poziomu, na którym został on odtworzony może dać lepszy rezultat.

Czy mogę poprawić rozdzielczość obrazu?

Zgodnie z podstawowymi zasadami, rozdzielczość obrazu jest często określana, gdy został on stworzony po raz pierwszy. Nie można naprawdę zwiększyć rozdzielczość obrazu, który istnieje. W przypadku, gdy próbujesz zwiększyć rozdzielczość istniejącego obrazu za pomocą komputera, może on generować nowe piksele, a te nowe piksele nabiorą koloru starych pikseli, które je otaczają. To będzie dalej wynik do rozmytego obrazu i brzydkie bloki kolorów pojawi się na obrazie.

Jeśli możesz zmniejszyć rozmiar obrazu i uczynić go małym na komputerze, wtedy rozdzielczość obrazu może być zwiększona. Należy pamiętać, że dla obrazu rozdzielczość, jak również jego rozmiar jest odwrotnie proporcjonalna. Tak więc, podczas próby zwiększenia rozmiaru obrazu, jego rozdzielczość spadnie, a kiedy będzie go zmniejszyć w rozmiarze, rozdzielczość pójdzie w górę. Być może widziałeś to podczas powiększania obrazów na komputerze w i poza. Jeśli masz obraz 300dpi, który mierzysz w ten sposób - 100m x 100m, wtedy rozdzielczość obrazu spadnie do 150dpi, jeśli próbujesz odtworzyć go z 200m x 200m.

Istnieją narzędzia do edycji obrazu i oprogramowanie, które ludzie używają, które są wystarczająco zdolne do pokazania ci rozmiar, jak również rozdzielczość obrazu. Cóż, jako użytkownik możesz użyć tego rodzaju informacji, aby zmierzyć, jak bardzo można powiększyć lub można zmniejszyć rozmiar obrazu w celu osiągnięcia odpowiedniej rozdzielczości, która jest z 300dpi.

Oto przykład obrazu ustawionego do druku poziomego A5. Szerokość wynosi 210mm x 148.5mm wysokości, a rozdzielczość jest ustawiona na 300dpi.

Dzięki temu można przeglądać, jak również dostosować rozmiar obrazu. Pomaga to również w dostosowaniu rozdzielczości obrazu. Podczas korzystania z programu Photoshop, można wykonać wszystkie te operacje elegancko. Większość narzędzi do edycji obrazu będzie wykazywać ten sam rodzaj funkcjonalności.

Bez drukowania w 300dpi, wynik końcowy będzie tylko kompromis, więc coraz bliżej, jak to możliwe do tego celu jest bardzo ważne, rozdzielczość niższa niż 200dpi jest prawdopodobne, aby wydrukować słabo, chyba że używasz go jako efekt lub tła wtedy trzeba będzie spróbować i uzyskać rozdzielczość między 240 i 300dpi.