/blog/image/postery-forma-promocji-event.jpg 750 1200 OpenPrint.pl 16 grudnia 2019 r. Autorka: Magdalena Świątek Wróć do artykułów z listy

Plakat może być wykorzystany na wiele różnych sposobów reklamy - od promowania nadchodzących koncertów po aktualne promocje w sklepach. Produkt ten powinien mieć swoją własną, niepowtarzalną osobowość, która przykuje uwagę odbiorcy. Nowoczesne technologie pozwalają na drukowanie plakatów w dużych formatach z krótkim czasem realizacji. Można również zrealizować swoje pomysły projektowe z firmą poligraficzną.


Ile kosztuje druk plakatów?

Drukowanie plakatów jest dziś możliwe dzięki niskim cenom i krótkim terminom realizacji. W drukarni dostępne są plakaty reklamowe, w tym plakat literowy, jak i wielkoformatowy. Udostępniamy te plakaty już od nakładu 1. Polecamy kontakt z drukarnią w celu uzyskania porady dotyczącej najlepszego plakatu.

Plakaty mogą być wykorzystywane w biznesie i w domu. Warto zainwestować w plakaty do wnętrz firmowych lub prywatnych. Można je wykorzystać w sklepach, na słupach reklamowych lub w domu. Jednostronne plakaty w formacie A3 i edycjach po 5 sztuk są częściej wykorzystywane do celów firmowych - reklamowania nowych produktów, promocji czy wydarzeń kulturalnych. W środowiskach prywatnych częściej stosuje się plakaty wielkoformatowe, nawet te drukowane w formacie 158 x 450 cm. Dostępność dużych formatów prowadzi jednak do tego, że firmy stosują druk niskonakładowy. Plakaty te mogą być wykorzystywane do drukowania plansz do gier lub planów ściennych.

Większa liczba wydruków będzie dostępna ze względu na technologię druku stosowaną w tradycyjnych plakatach. Dzięki temu ceny za sztukę będą niższe. Plakaty promujące wydarzenia lub promocje muszą dotrzeć do dużej grupy odbiorców. Jest to bardzo ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze dystrybucji druku plakatów. Od zakresu kampanii zależy również to, jak ważna i istotna jest reklama plakatowa.

W jaki sposób zaprojektować plakat?

Projektowanie plakatów jest łatwe, ale pomysł na projekt nie musi być. Zwróć uwagę na komunikaty, które przekazuje Twoja praca. Plakat powinien być charakterystyczny, dzięki czemu może przyciągać uwagę przechodniów. Należy pamiętać, że dotyczy to plakatów projektowanych od podstaw. Plakaty firmowe i promocyjne mają swoje szablony, na których zazwyczaj są tworzone.
Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie zaprojektować plakatu lub po prostu nie masz pomysłu, możesz zatrudnić profesjonalnego grafika w naszej drukarni.