Aby dać Ci przykład wypychania, weź garść papieru, powiedzmy 20 arkuszy A4, a następnie spróbuj złożyć je wszystkie razem - zobaczysz, że zewnętrzne strony mają dalej, aby podróżować wokół miejsca, gdzie kręgosłup byłby, co czyni je krótsze w porównaniu do innych stron, lub to sprawia, że wewnętrzne strony są zbyt długie. W celu przycięcia tego dokumentu normalnie przycięlibyśmy go do najkrótszego arkusza, więc w związku z tym ucierpią wewnętrzne strony, a drukowane informacje bez wątpienia zostaną utracone w miarę przycinania dokumentu.

Użycie 20 arkuszy A4 może być nieco ekstremalne (ponieważ w ten sposób powstałby 80-stronicowy dokument A5), ale wyolbrzymiamy problem, aby łatwiej było go wyjaśnić. Zazwyczaj, gdy drukowanie broszur z dokumentem do 48 stron będzie miał problem, chyba że informacja jest zbyt blisko krawędzi dokumentu to jego możliwe, że zostanie utracone, gdy dokument jest przycięty w dół przed jego składane i zszywane. Jest na to pewien margines w obszarze spadu, ale cięższe materiały ucierpią na tym bardziej.

Aby uniknąć tego problemu i nadać ostatecznemu dokumentowi bardziej profesjonalny wygląd, należy zachować wszelkie ważne informacje bez spadu z dala od przycięcia o co najmniej 8 mm, normalnie sugerujemy, że standardowy dokument o mniejszej ilości stron powinien być oddalony od przycięcia o co najmniej 5 mm, z wypychaniem może to wzrosnąć do 8 lub 10 mm, szczególnie na zewnętrznych krawędziach.

Nie jest to powszechne dla projektantów, aby faktycznie zmieniać każdą 4-stronicową sekcję w celu uniknięcia wypychania. Każda 4-stronicowa sekcja będzie zmniejszona w swojej szerokości, tak aby zmniejszyć wpływ wypychania, jest to z pewnością przypadek z cięższym materiałem, ale zazwyczaj klienci wybierają klejone wiązanie lub idealne wiązanie ponad 52 stron i powyżej, lub w rzeczywistości zmniejszyć grubość materiału pomoże przeciwdziałać problemowi.

Jego tylko 1 lub 2 milimetrów do krawędzi dokumentu, jeśli to porusza się lekko na gilotynie to prawdopodobnie przyciąć niektóre z krawędzi off.

Zazwyczaj pytamy, że wszystkie ważne informacje są przechowywane wewnątrz 5mm od obszaru przycinania.

To jest to samo z numerami stron, są one niebezpiecznie blisko krawędzi przycięcia, jest element, co jest znane jako "push out", dzieje się z dokumentem o tej liczbie stron, które będzie powodować problem.