Czy posiadasz cechy osobiste, które pozwolą Ci poprowadzić Twój nowy biznes do sukcesu?

Wiele osób uważa, że wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć działalność gospodarczą dla siebie, to dobry pomysł i odrobina odwagi. Choć może to być prawdą, jeśli chcesz, aby Twój nowy biznes odniósł sukces, potrzeba czegoś więcej. Zanim podejmiesz decyzję, zadaj sobie pytanie, czy masz odpowiednią kondycję psychiczną, emocjonalną, fizyczną i finansową, aby przetrwać pierwsze burzliwe miesiące i lata.

Pasja i napęd
Jeśli nie jesteś przepełniony pasją do swojego biznesu i chęcią pokonywania przeszkód, Twój biznes nie powiedzie się. Rozpoczęcie działalności jest trudne. Kontynuowanie działalności, gdy sprawy nie idą dobrze, jest sto razy trudniejsze. Zachęcanie pracowników, gdy samemu jest się przygnębionym, jest prawdopodobnie jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie musi zrobić każdy przedsiębiorca.

Znajdź coś, co przypomina ci, dlaczego zacząłeś ten biznes w pierwszej kolejności i trzymaj to przed sobą. Karmić swoją pasję codziennie. Kiedy twoja pasja zanika, tak będzie twój biznes, więc to jest albo czas, aby sprzedać się i iść dalej, lub rozpalić ogień.

Organizacja
Prowadzenie firmy wymaga organizacji. Czy wiesz, jak prowadzić dokładne rejestry, być na szczycie fakturowania i śledzić klientów i dostawców? Czy potrafisz delegować zadania, czy też musisz wszystko robić sam, aby mieć pewność, że jest to zrobione dobrze.

Chociaż umiejętności organizacyjnych można się nauczyć, może się okazać, że lepiej będzie delegować tę stronę biznesu komuś, kto jest dobry w szczegółach, co pozwoli Ci skupić się na szerszym obrazie. Jeśli nie jesteś dobry w liczbach, znajdź księgowego lub księgową. Jeśli musisz pozostać po właściwej stronie prawa, skorzystaj z porady prawnej. Stwórz wokół siebie zespół, który nie musi znać się na wszystkim.

Przed rozpoczęciem działalności zainwestuj czas na planowanie. Zrób badania rynku, aby upewnić się, że masz realny pomysł i nie bój się wrócić do deski kreślarskiej, jeśli liczby się nie sprawdzą. Zawsze można znaleźć inny pomysł na biznes.

Marketing i promocja
Nie musisz być najlepszym copywriterem, ale musisz być w stanie wyjaśnić swoje produkty i usługi z perspektywy korzyści, a nie koncentrować się na cechach. Oznacza to, że musisz być w stanie spojrzeć na swój biznes z perspektywy klienta, porzucić żargon i zastanowić się, w jaki sposób Twoja oferta ułatwia życie Twojemu klientowi.

Będziesz także musiał nauczyć się być sprytny z budżetem, bo nad reklamą w niskich kanałach działających może zabić przepływ gotówki szybciej niż cokolwiek innego. Z drugiej strony, nie reklamować w ogóle może zahamować wzrost firmy i zagłodzić nowych klientów. Rozważ kampanię marketingową druku, który jest bardzo opłacalny sposób, aby uzyskać wiadomość do potencjalnych klientów, zacząć małe i monitorować sukces i budować na nim stamtąd.

Jeśli masz pasję i napęd, organizacja i flary, powinieneś być w stanie dostać swoją firmę w górę iw eksploatacji. Z solidnego biznesplanu i zdolność do mówienia z entuzjazmem, zabezpieczenie finansowania nadal nie może być łatwe, ale na pewno będzie łatwiejsze niż bez nich. Po tym wszystkim, wszystko co musisz zrobić, to dbać o siebie, aby nie stracić zdrowia lub umysłu, nauczyć się obracać tymi wszystkimi talerzami i sprawić, by wyglądało to łatwo i pozostać pewnym swojej zdolności do pokonywania każdego kryzysu.

Brzmi łatwo, jeśli powiesz to szybko, prawda?

Dean Williams

Dean Williams jest blogerem projektowym i marketingowym pracującym dla Print-Print Limited, promującym biznes i budowanie marek poprzez wysokiej jakości marketing drukowany. Jeśli jesteś zainteresowany promocją małego biznesu, skontaktuj się z nami hello@print-print.co.uk