Porady dotyczące drukowania:

Zamiast podkreślać konkretne kwestie związane z drukiem, oferujemy kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci uzyskać jak najwięcej z drukowania. Projektowanie dla druku jest tak samo sztuką jak i nauką, więc nie czuj, że powinieneś być zbyt ograniczony przez wytyczne, ale pomogą Ci one uzyskać wyniki, których szukasz.

Kolor:

Jednym z najważniejszych kroków w uzyskaniu najbardziej żywych kolorów w druku jest zrozumienie różnicy między RGB i CMYK. Jeśli dostarczasz pliki do druku w procesie czterokolorowym, musisz mieć pewność, że Twój projekt jest dostarczony w CMYK. Wszelkie pliki RGB muszą zostać przekonwertowane, aby chronić kolorystykę. Sprawdź również rodzaj papieru, na którym drukujesz, ponieważ może być konieczne dostosowanie wartości Total Area Coverage. Całkowita wartość koloru nigdy nie powinna przekraczać 300%, a w przypadku różnych rodzajów papieru może być konieczne zmniejszenie tej liczby.

Specyfikacje obrazu:

Każda grafika, którą umieścisz w swoim projekcie będzie potrzebowała marginesu bezpieczeństwa wokół siebie. Margines ten powinien oddzielać krawędź grafiki od każdej innej części projektu, aby uniknąć rabatowania w druku.

Pliki graficzne powinny być zapisane jako TIFF, aby uzyskać najlepsze rezultaty, chociaż pliki JPEG mogą być użyte, jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar pliku. Kompresja TIFF jest formatem bezstratnym, który nie pogorszy jakości Twojego obrazu. W przypadku plików JPEG jakość obrazu zostanie obniżona w zamian za mniejszy rozmiar pamięci.

Obrazy kolorowe i w skali szarości powinny być tworzone w rozdzielczości 300 dpi, a obrazy bitmapowe powinny mieć rozdzielczość co najmniej 1200 dpi. Każda niższa rozdzielczość spowoduje obniżenie jakości drukowanego obrazu.

Czcionki:

Nie należy używać opcji pogrubienia lub kursywy do stylizacji tekstu. Zamiast tego użyj opcji pogrubienia lub kursywy, jeśli takie istnieją. Opcje stylizacji nie zostaną wydrukowane, jeśli nie ma powiązanej czcionki drukarki. Miejsce zostanie pozostawione puste lub tekst zostanie pozostawiony w swojej standardowej formie. Podobnie należy unikać stylizowanych cieni lub cieniowań.

Drobne napisy powinny być ograniczone do jednego koloru i mieć minimalną wagę 0,25. Zmniejszanie liternictwa do mniejszej ilości może prowadzić do nieprzewidywalnych rezultatów, które niekoniecznie będą dokładnie odwzorowane przez ekran lub drukarkę biurową.

Tła i odcienie:

Czarne tła powinny być produkowane w tak zwanym "Rich Black", 100% czerni plus 40% cyjanu, aby stworzyć mocniejszą czerń podczas drukowania. Jeśli używasz dużych bloków kolorystycznych na wielu stronach, ryzykujesz, że zwrócisz uwagę na drobne różnice w równowadze kolorów na każdej stronie. Aby temu zapobiec, użyj jak najmniejszej ilości kolorów do stworzenia banera.

Treść, która sięga do krawędzi strony, musi wystawać poza nią o 3 mm. Jeśli nie wystają poza krawędź, powinny być oddalone od niej o minimum 5mm.

Interesuje Cię dzierżawa drukarek? Zobacz ofertę: https://loboslink.pl/uslugi/dzierzawa/