Jeśli regularnie wysyłasz listy biznesowe, posiadanie własnego, niestandardowego projektu papieru firmowego jest koniecznością. Oznacza to, że gdy Twoi klienci otwierają list, od razu wiedzą, od kogo on jest - a to jeszcze bardziej wzmacnia Twoją markę.

Ale jak sprawić, by firmowy papier firmowy był wyjątkowy? Tworząc taki, który sprawi, że Twój list będzie się wyróżniał spośród innych! Zebraliśmy nasze ulubione przykłady, które doskonale łączą się ze stylem marki, tworząc natychmiastowe wrażenie po przekroczeniu progu drzwi.

 1. Nowoczesny marmur

  (Źródło: AIM Designs)

  Ten na wskroś nowoczesny papier firmowy wykorzystuje niektóre z najważniejszych kolorów 2019 roku - w akwarelowych rozbryzgach pojawia się kolor roku Pantone, Living Coral. Kolorowe plamy tworzą oszałamiający projekt, ale główny obszar jest biały, pozostawiając dużo miejsca na wydrukowanie treści listu.

 2. Czerń i złoto

  (Źródło: Turnstyle)

  Ta kombinacja kolorów nigdy nie wychodzi z mody. Idealny do eleganckiego i profesjonalnego brandingu, ten zestaw papeterii biznesowej wykorzystuje prostą, ale skuteczną paletę kolorów, aby stworzyć spójność. Odrobina złota pasuje do wielu różnych typów marek z wyższej półki lub premium.

 3. Piękne pastele

  (Źródło: Catching Dreams Design)

  Góry, wschód słońca i ptaki w tym projekcie przywołują na myśl naturę, co jest fantastycznym motywem dla marek spożywczych. Myślimy, że ten schemat kolorystyczny pasowałby również do małych firm detalicznych lub rzemieślniczych. Dodanie tagline'u lub sloganu, takiego jak "składniki, które inspirują", to kolejny sposób na reprezentowanie marki poprzez projekt papieru firmowego.

 4. Odrobina koloru

  (Źródło: Creative Market)

  Użycie każdego koloru w wytycznych marki może sprawić, że projekt będzie zajęty podczas tworzenia profesjonalnego papieru firmowego. W tym firmowym papierze firmowym wybrano jeden kluczowy kolor, który przyciąga uwagę do dwóch kluczowych elementów: logo firmy i tematu listu. Taki projekt świetnie nadaje się do formalnych listów, w których czytelnicy muszą skupić się na kluczowych informacjach, a jednocześnie zachowuje wyrazistość marki firmy.

 5. Biała przestrzeń

  (Źródło: Pinterest)

  Ten minimalistyczny czarno-biały projekt zawiera wszystko, co niezbędne w papierze firmowym - nazwę, adres, numer telefonu, adres e-mail i stronę internetową. Ale nadal pozostawia dużo miejsca na wiadomość. Taki projekt można z łatwością wrzucić do drukarki i wydrukować treść listu, nie martwiąc się o to, że tekst nałoży się na projekt. Uwielbiamy ten wygląd dla freelancerów!

 6. Zabawny i związany z branżą

  (Źródło: creativebloq)

  Świetna papeteria firmowa w kreatywny sposób pokazuje, czym zajmuje się Twoja firma. Bardzo podoba nam się ten zestaw fryzjerski, w którym grzebień z drobnymi zębami pełni rolę główki listu. Dopasowanie wizytówek do listów biznesowych to kolejny sposób na stworzenie jednolitego poczucia profesjonalizmu we wszystkich formach komunikacji.

 7. Projekt firmowego papieru firmowego

  (Źródło: Dribbble)

  Podobnie jak w przypadku czerwono-czarnego projektu, ten niestandardowy papier firmowy wykorzystuje kluczowy kolor z logo, aby nadać styl reszcie strony. Nagłówek na górze informuje czytelnika, gdzie można znaleźć dane kontaktowe, których umieszczenie jest niezbędne, a także zapewnia dużo miejsca na tekst główny.

 8. Gradienty

  (Źródło: Graphic Design Junction)

  Kolejny trend w projektowaniu na rok 2019 - gradienty to świeży i nowoczesny ruch odchodzący od płaskich kolorów, który daje projektantom więcej swobody w kreatywności. Chociaż zazwyczaj kojarzą się z jaskrawymi kolorami, ten ciemny gradient jest subtelniejszy, dzięki czemu doskonale nadaje się do drukowania papeterii firmowej. Pasuje on również do logo marki, które również posiada efekt gradientu.

 9. Inicjały

  (Źródło: YAGWYD)

  Ten niestandardowy projekt papieru firmowego jest skoncentrowany wokół inicjałów. Jest to świetny pomysł dla freelancerów lub projektantów, którzy są znani w branży pod swoim imieniem i nazwiskiem. Minimalizm to także trend, który nie przestaje się rozwijać - im prostszy projekt, tym bardziej przemawia do współczesnego klienta.

 10. Minimalizm

  (Źródło: Matt Keers)

  To jest nasz ulubiony minimalistyczny projekt papieru firmowego. Naszym ulubionym elementem jest blokowy wzór zaczerpnięty z logo - naprawdę się wyróżnia i może być wykorzystany do stworzenia zabawnego, niebieskiego wzoru na odwrocie listu. Ten styl jest również niezwykle łatwy w użyciu. Wystarczy włożyć go do biurowej drukarki i bez problemu wydrukować wiadomość.

 11. Pop of Colour

  (Źródło: PNG Tree Design)

  Jeśli chcesz używać więcej niż jednego koloru marki, istnieją sposoby, aby to zrobić. Ten zestaw papeterii firmowej zawiera szereg papierów firmowych w trzech kolorach marki. Podoba nam się, że kolor logo zmienia się w zależności od tego, który kolor marki jest używany.

 12. Prosty i stylowy

  (Źródło: Graphicsegg)

  Ten nowoczesny i stylowy schemat kolorystyczny doskonale nadaje się na papier firmowy firmy detalicznej. W projekcie zastosowano również klasyczną czcionkę skinny serif, w której końce liter są zaokrąglone, co ma symbolizować pociągnięcia pędzlem. Stonowane kolory, takie jak ten różowy, są świetną opcją dla papieru firmowego, ponieważ są wystarczająco jasne, aby można było je wydrukować. Dobierz do nich karteczki z komplementami i karty korespondencyjne, aby stworzyć pełny zestaw.

 13. Dwa odcienie

  (Źródło: Thornleigh Art and Design)

  Dodanie dwóch lub trzech uzupełniających się kolorów może sprawić, że projekt papieru firmowego będzie naprawdę atrakcyjny! Bardzo podoba nam się użycie różu i błękitu, które tworzą przyciągający wzrok schemat kolorystyczny. Uważamy, że ten styl projektu najlepiej pasuje do firm rzemieślniczych, takich jak producent biżuterii. Dowiedz się więcej o tworzeniu zwycięskiej palety kolorów tutaj.

Mamy nadzieję, że te przykłady papieru firmowego zainspirowały Cię do stworzenia własnego, oszałamiającego projektu! Jeśli nadal nie możesz się zdecydować, mamy wiele darmowych szablonów papieru firmowego do wyboru - wystarczy, że wstawisz swoje dane kontaktowe i już możesz działać!

Chętnie zobaczymy Twoje kreacje do druku. Oznacz nas w mediach społecznościowych @instantprintuk lub #instantprintuk, aby mieć szansę na umieszczenie ich na naszej stronie.