Artykuły papiernicze mogą kosztować tysiące dolarów. Co roku kupujemy nowe kalendarze, kartki okolicznościowe kilka razy w tygodniu i tygodniami szukamy plakatów do powieszenia na ścianie. Chcesz zaoszczędzić pieniądze i dobrze się bawić, robiąc coś kreatywnego? Wydrukuj to sam!

(pexels.com)

Kalendarz

W październiku we wszystkich księgarniach i sklepach papierniczych można znaleźć piękne kalendarze ścienne z kotami, psami, krajobrazami, a nawet postaciami z programów telewizyjnych i filmów. Odwiedź blogi artystów, aby znaleźć ich własne grafiki i kalendarze ścienne i zaoszczędzić pieniądze. Jak je znaleźć? Wyszukaj "diy printable" w wyszukiwarce, aby znaleźć setki pięknych, darmowych grafik. Kalendarze te są często czarno-białe, więc możesz wyrazić swoją kreatywność, dekorując je lub kolorując.

Plan

Planery, które kosztują do 100 złotych, stały się ostatnio bardzo popularne. Możesz wydrukować tygodniowy lub miesięczny planner i powiesić go na ścianie. W ten sposób lista rzeczy do zrobienia będzie zawsze widoczna. Możesz również wydrukować planer obejmujący cały rok i umieścić go w segregatorze. Planer można wydrukować w czerni i bieli lub w kolorze. Możesz także zorganizować swój rok według własnych zasad.

Kartki z życzeniami

Tradycją jest, że ludzie dają kartki z życzeniami swoim przyjaciołom i rodzinie, mimo że wiele z nich ląduje w śmieciach po urodzinach lub świętach. Jest to sposób na pokazanie, że się o kimś pamięta i jest to bardziej eleganckie niż SMS. Koszt kartki może wynosić 10-20% wartości prezentu. Samodzielne drukowanie kartek to doskonały pomysł dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie stworzyć coś wyjątkowego. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat drukowania własnych kartek świątecznych, aby dowiedzieć się, jak wydrukować własną kartkę okolicznościową w domu.

Zdjęcia

Rzadko oglądamy nasze zdjęcia, ponieważ przechowujemy je na dyskach zewnętrznych, płytach i urządzeniach. Warto wiedzieć, że prywatne zdjęcia można wydrukować w domu. Urządzenia monochromatyczne nie sprawdzą się w tym przypadku. Nie zapomnij użyć materiałów eksploatacyjnych wysokiej jakości, które pozwolą uzyskać wyraźne i nasycone obrazy. Ważne jest, aby używać odpowiedniego papieru fotograficznego, błyszczącego lub matowego, aby uzyskać wysokiej jakości zdjęcia. Rozważ zakup profesjonalnej drukarki, takiej jak Canon Pixma, jeśli planujesz drukować dużo zdjęć.

Plakaty

Na domowej drukarce nie wydrukujesz wielkoformatowego plakatu (chyba że podzielisz go na kilka części), ale obecnie najpopularniejsze są plakaty A4, które można umieścić w ramkach. Domowa drukarka może służyć do drukowania własnych grafik i zdjęć ulubionych artystów. Możesz również wydrukować cytaty motywacyjne w domu. Plakaty możesz zmieniać tak często, jak tylko chcesz.

Zainspirowany? Znajdź wszystkie materiały potrzebne do drukarki i stwórz własne kalendarze i planery!