Ważne jest, aby podjąć niezbędne kroki w przypadku zauważenia problemu z bębnem. Większość problemów można naprawić samodzielnie, ale jeśli potrzebna jest dodatkowa pomoc, najlepiej zadzwonić do centrum serwisowego. Jak radzić sobie z kaprysami drukarki.

Urządzenie NIE wykrywa bębna

Czy urządzenie nie rozpoznaje wymienionego bębna? Jest to bardzo częsty problem. To frustrujące, gdy drukarka nie wykrywa elementu wymienionego na ekranie. Jakie kroki można podjąć, aby drukarka wykryła bęben? Po wyjęciu nowej części z opakowania należy usunąć folię ochronną. Drukowanie może być uniemożliwione przez jakikolwiek fragment folii ochronnej.

Warto sprawdzić, czy część zamienna jest kompatybilna z drukarką. Nie zawsze łatwo jest popełnić błąd. Osoba realizująca zamówienie mogła wybrać niewłaściwą część zamienną. Sprawdź ponownie, czy bęben jest prawidłowo zainstalowany. Instalacja bębna zależy od posiadanego modelu. Warto ponownie przeczytać instrukcję.

Czyszczenie zespołu bębna

Czyszczenie zespołu bębna może spowodować problemy z jakością druku lub niemożność drukowania. Przed wyjęciem zespołu bębna należy najpierw wyłączyć zasilanie. Z tą częścią należy obchodzić się ostrożnie, ponieważ dotknięcie części światłoczułych może spowodować poważne uszkodzenia. Do usuwania kurzu lub kleju należy używać wyłącznie suchej bawełnianej szmatki. Po wykonaniu wszystkich procedur można włożyć zespół bębna do urządzenia.

Po podłączeniu urządzenia do źródła zasilania należy zresetować liczniki. W opcjach znajduje się opcja usunięcia komunikatu. Często nosi ona nazwę "Machine Info". Na kolejnym poziomie menu znajdziemy funkcję resetowania licznika. Pozwoli to określić stopień zużycia bębna i konieczność jego wymiany.

Co zrobić, jeśli to nie działa?

Jeśli problem nie ustąpi, należy sprawdzić, czy na drukarce jest zainstalowane najnowsze oprogramowanie. Ponowna instalacja oprogramowania może czasami rozwiązać problem. Może to być fizyczny problem z materiałem eksploatacyjnym. Można kupić odpowiedni model bębna, ale nie będzie on działał, jeśli ma wadę lub jest uszkodzony.

W najgorszym przypadku uszkodzeniu mogła ulec jedna z części drukarki, np. czujnik wykrywający bęben. W przypadku awarii innego podzespołu należy skontaktować się z naszą firmą. Przyczyną braku widoczności może być również stosowanie zamienników. Jeśli nie masz pewności co do pochodzenia danego materiału eksploatacyjnego, powinieneś unikać jego zakupu. Oryginalne bębny posiadają wiele parametrów technicznych, które muszą być ściśle dopasowane do naszego urządzenia. Czasem warto zakupić droższą perkusję, aby uniknąć irytujących problemów i cieszyć się faktyczną wydajnością.