Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarki dla ucznia?

Wakacje letnie dobiegły końca. Oznacza to, że szkoła i uczelnia wracają do gry dla wszystkich uczniów i studentów. Warto zainwestować w urządzenia i akcesoria, które ułatwią nam codzienne obowiązki. Drukarka to jeden z najważniejszych sprzętów w każdym domu. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli tego sprzętu. Różnią się one wydajnością i zastosowaniem. Drukarka pozwala na drukowanie wypracowań, referatów i innych materiałów niezbędnych do codziennej nauki. W tym artykule dowiesz się, na jakie cechy i parametry powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem drukarki, która będzie niezbędna do codziennej nauki. Ten artykuł jest dostępny do przeczytania, jeśli jesteś zainteresowany.

Jaką drukarkę powinien wybrać student do nauki?

Po pierwsze musimy zdecydować, czy chcemy korzystać z drukarki laserowej czy atramentowej. To, jaki model wybierzemy, zależy od naszych potrzeb i preferencji. Drukarki laserowe są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy drukować w czerni i bieli. Pozwolą Ci również zrobić to szybko i niedrogo. Urządzenia laserowe są droższe. Inwestycja ta zwraca się bardzo szybko, ponieważ koszt wydrukowanej kartki to zaledwie kilka groszy dzięki tonerom, które są niezwykle wydajne. Drukarki atramentowe są warte inwestycji, jeśli zależy Ci na wysokiej jakości kolorowych wydruków. Drukarki atramentowe są droższe w eksploatacji, ponieważ wymagają większej ilości tuszu.

Przy zakupie drukarki zwróć uwagę na panel sterowania. Jeśli kupujesz urządzenie, które ma być podarowane dziecku, upewnij się, że jest ono łatwe i intuicyjne. Najlepsze modele mają przyciski i duży ekran. Warto też zwrócić uwagę na wielofunkcyjność urządzenia. Z pewnością przydadzą nam się funkcje ksero i skanera, na przykład do skopiowania notatek od współpracownika. Weźmy pod uwagę także inne parametry, takie jak szybkość druku (ilość stron, które urządzenie może wydrukować w ciągu minuty) oraz rozdzielczość.

Ranking drukarek dla uczniów i studentów

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy zestawienie, w którym znalazło się kilka urządzeń drukujących idealnych do codziennej nauki - do przygotowywania materiałów i notatek. Wybraliśmy drukarki, które są niedrogie i łatwe w obsłudze. Sprawdźcie zestawienie urządzeń drukujących dla studentów i uczniów!

Drukarki atramentowe są idealne dla studentów

Brother DCP T310

To Brother DCP-T310 jest pierwszym modelem na naszej liście. Ta kompaktowa drukarka zmieści się wszędzie! Tę drukarkę można postawić na biurku, a nawet na niewielkiej półce, jeśli sypialnia dziecka jest mała. Brother DCP-T310 pozwala na skanowanie i kopiowanie dokumentów, a także na drukowanie. Ten model drukarki wyposażony jest w ciekawy system, dzięki któremu użytkownik może samodzielnie uzupełniać wkłady atramentowe. Drukowanie jest również stosunkowo niedrogie przy tego typu eksploatacji. Brother DCP-T310 wyposażony jest w szereg dodatkowych funkcji, które są przydatne w codziennym użytkowaniu. Jedną z takich funkcji jest tryb cichy. Jest on idealny do nauki późnym wieczorem, kiedy wszyscy już śpią. Gdy włączymy tryb cichy, nasze urządzenie pracuje niemal bezgłośnie. Drukarka posiada łatwy w obsłudze panel sterowania, który nie powinien sprawić Ci żadnych problemów. Model posiada poręczny podajnik, który jednorazowo pomieści 150 arkuszy. Brother DCP-T310 charakteryzuje się dużą prędkością druku. W ciągu zaledwie jednej minuty może wydrukować do 6 obrazów w kolorze i 12 obrazów w trybie monochromatycznym. Rozdzielczość druku wynosi 6200 x 1200 pikseli. Dodrukarki.pl posiada zarówno oryginalne tusze Brother BTD60BK, BT5000C i BT5000M, jak i zamienniki. Koszt wydruku kartki to 0,53 groszy, jeśli kupisz oryginał. W przypadku zakupu wkładu zamiennego, np. firmy JetWorld, koszt ten wynosi 0,25 groszy. Urządzenie kosztuje około 700 złotych. Tusze do drukarki Brother DCP T310.

Canon PIXMA G4411

Canon PIXMA G4411 to kolejny model atramentowy w naszym zestawieniu. Firma Canon, podobnie jak Brother została założona w Japonii. Specjalizują się w produkcji nie tylko urządzeń drukujących, ale także lustrzanek cyfrowych, obiektywów i kamer. Drukarka atramentowa Canon PIXMA G4411 tworzy wydruki, które są bogate, nasycone i szczegółowe. Model ten można wykorzystać do drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania dokumentów. Drukarka posiada funkcję WI-FI, dzięki czemu można z niej korzystać z urządzeń mobilnych, takich jak telefony, laptopy i tablety. Model ten jest kompatybilny z wysokowydajnymi tuszami GI-490, które pozwalają na bardziej ekonomiczne drukowanie. W naszym sklepie można kupić oryginalne tusze Canon, jak również tusze alternatywne lub zamienniki. Tusz zamiennik w JetWorld kosztuje 0,11 zł za ml, natomiast tusz oryginalny około 0,19 zł. Drukarka Canon PIXMA G4411 to szybka drukarka, która pozwala na sprawne drukowanie materiałów do nauki. W trybie monochromatycznym drukuje 8,8 strony na minutę. W trybie kolorowym drukuje 5 stron. Średni koszt zakupu tego modelu to około 1300 złotych. Tusze do drukarki Canon PIXMA G4411.

Brother MFC J3530DW

Ostatni model w naszym zestawieniu to Brother MFCJ3530DW, drukarka atramentowa. Brother to japoński producent innowacyjnych urządzeń biurowych, takich jak drukarki atramentowe i laserowe, skanery, kserokopiarki i inne urządzenia wielofunkcyjne. Urządzenia tego producenta przeznaczone są zarówno do użytku domowego jak i biznesowego. Urządzenia te świetnie nadają się do codziennej nauki. Drukarka atramentowa Brother MFC J3530DW jest innowacyjna i oferuje wiele funkcji. Urządzenie umożliwia nie tylko drukowanie w wysokiej jakości, ale także skanowanie, kopiowanie i faksowanie dokumentów. Największą zaletą tej drukarki jest wysoka jakość druku i szybkość działania, a jednocześnie jest ona bardzo ekonomiczna. Nasz sklep internetowy prowadzi również sprzedaż wydajnych wkładów LC3619XL, które są kompatybilne z tą drukarką. Oferujemy tusze firm ActiveJet czy Asarto, a także JetWorld, Orink TiOM czy Wox. Koszt wydruku strony przy użyciu oryginalnego materiału Brothera wynosi około 5,87 groszy, a przy użyciu zamiennika JetWorld - 0,65 groszy. Brother MFC J3530DW to intuicyjne urządzenie z ekranem LCD o przekątnej 6,8 cm, który jest łatwy w obsłudze. Obsługa bezprzewodowa pozwala na obsługę drukarki przez urządzenia mobilne, takie jak smartfony i tablety. Brother MFC J3530DW to bardzo szybka drukarka, ponieważ w ciągu zaledwie jednej minuty może wydrukować do 22 stron w trybie monochromatycznym i do 20 stron w kolorze. Pierwsza strona jest gotowa w zaledwie 6 sekund. Urządzenie kosztuje około 1550 złotych. Tusze do drukarki Brother MFC J3530DW.

Drukarki laserowe dla studentów

HP LaserJet Pro M28a

HP LaserJet Pro Model M28a to pierwsza drukarka laserowa, którą uwzględniliśmy w naszym rankingu. Hewlett-Packard to firma z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która oferuje innowacyjne urządzenia biurowe, takie jak drukarki laserowe i atramentowe, a także skanery, kserokopiarki i inne urządzenia wielofunkcyjne. HP LaserJet Pro M28a to urządzenie wielofunkcyjne, które sprawdzi się zarówno w małej firmie, jak i w domowym biurze. Ten sprzęt z pewnością zostanie doceniony przez Twoje dziecko. HP LaserJet Pro M28a pozwala na tworzenie profesjonalnych wydruków, które charakteryzują się wysoką jakością, intensywnością czerni oraz niezwykłą szczegółowością. Model ten pozwala na kopiowanie i skanowanie dokumentów. Monochromatyczne, czyli drukowanie w czerni i szarościach, jest możliwe dzięki tej drukarce. Urządzenie może drukować do 19 stron na minutę. HP LaserJet Pro M28a wyposażona jest w duży podajnik papieru, który mieści 150 arkuszy. Drukarka drukuje w rozdzielczości 600 x 600 dpi. To niewielkie urządzenie posiada kompatybilne wkłady HP 44A CF244A, które są niezwykle wydajne, co pozwala na tanie drukowanie. Nasz sklep oferuje oryginały HP, jak również zamienniki w bardzo atrakcyjnych cenach. Toner zamienny firmy JetWorld kosztuje 6,39g, natomiast oryginalny toner HP 22,42g. Samo urządzenie kosztuje około 460 gramów. Tonery do drukarki HP LaserJet Pro M28a.

Brother DCP-1512E

Warto wspomnieć również o drugim modelu - Brother DCP-1512E. Ta niewielka drukarka zachwyca użytkowników wysoką jakością wydruków i szybkością działania. Model ten nadaje się zarówno do małych biur, jak i do użytku domowego i szkolnego. Drukarka posiada duży podajnik, który jednorazowo może pomieścić 150 arkuszy. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas, który w przeciwnym razie poświęcilibyśmy na uzupełnianie papieru, gdy ten się skończy. Model posiada również intuicyjny panel sterowania, który upraszcza jego obsługę. Brother DCP-1512E posiada szybką drukarkę, która może drukować do 20 stron na minutę. Urządzenie to może drukować tylko w trybie monochromatycznym, czyli czarno-białym. Drukarka została zaprojektowana z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i rozwiązań, dlatego posiada system rolek, który chroni wydruki przed zagnieceniami. Ekonomiczność tego urządzenia jest jedną z jego największych zalet. Wykorzystuje ono tonery Brother TN-1030, które są bardzo wydajne i pozwalają na drukowanie w niskiej cenie. To rozwiązanie może pomóc Ci w obniżeniu kosztów. Posiadamy zarówno oryginalne tonery Brother jak i zamienniki renomowanych firm takich jak Actis, ActiveJet Asarto Assima JetWorld Orink TiOM White Box. Jedna kartka papieru, którą wydrukujemy przy użyciu tonera Brother kosztuje około 16,84 groszy. Zamiennik firmy JetWorld kosztuje tylko 4,78 groszy za sztukę. W przypadku Brother DCP-1512E konieczna jest wymiana zużytych bębnów. Ta drukarka kosztuje około 550 złotych. Tonery do drukarki Brother DCP-1512E.

Brother DCP-1622WE

Brother DCP-1622WE to trzecia i ostatnia opcja. Ta niewielka drukarka może być umieszczona w dowolnym miejscu, podobnie jak poprzedni model. Można ją postawić na stole lub biurku, a także na wąskim regale. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które umożliwia drukowanie, kopiowanie, skanowanie dokumentów. Brother DCP-1622WE należy do serii TonerBenefit, dzięki czemu jest to bardzo cicha drukarka - nawet przy maksymalnej prędkości. Drukarka może być używana w domu do pracy i nauki lub w biurze, w którym pracuje wielu użytkowników. Ta drukarka to świetny wybór, ponieważ wykorzystuje materiały eksploatacyjne, które są zarówno kompatybilne, jak i wydajne. Drukarka może drukować szybko i sprawnie, a koszty są niskie. W naszym sklepie dostępne są zarówno oryginalne tonery Brother TN-1090, jak i tonery alternatywne. Wśród zamienników znajdują się Actis, ActiveJet oraz JetWorld. Toner ActiveJet kosztuje 4,42g za stronę, natomiast oryginalny toner Brother 5,83g. Jak już wspomnieliśmy, urządzenie to jest bardzo szybkie. Doskonale sprawdzi się w codziennej nauce. Drukuje z prędkością 20 stron na minutę. Urządzenie drukuje tylko w kolorze czarnym i szarym, tak jak poprzedni model. Przy zakupie tego modelu trzeba będzie również uwzględnić wymianę bębna drukarki. Urządzenie to kosztuje około 630,00 złotych. Tonery do drukarki Brother DCP-1622WE.

Jakie są najlepsze materiały eksploatacyjne?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz drukarkę atramentową czy laserową, będziesz musiał regularnie kupować materiały eksploatacyjne. Drukarki laserowe wykorzystują tonery, a atramentowe tusze. Nasz sklep internetowy dodrukarki.pl oferuje profesjonalne materiały eksploatacyjne kompatybilne z większością modeli drukarek dostępnych na rynku. Dostępne są zarówno oryginalne tusze lub tonery, jak i tańsze zamienniki, zwane również zamiennikami. Wszystkie materiały eksploatacyjne są najwyższej jakości i spełnią Państwa oczekiwania.

Sprawdź nasz sklep internetowy, jeśli szukasz najlepszych materiałów eksploatacyjnych. Zawsze jesteśmy do dyspozycji, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania.