/blog/image/advertising-posters.jpg 750 1200 OpenPrint.co.uk 30 sierpnia 2019 r. Autor: Magdalena Pietrzyk Powrót do listy artykułów

Plakaty to również popularna forma reklamy. Niektórzy uważają ją za przestarzałą ze względu na powszechne wykorzystanie reklamy cyfrowej i Internetu. Plakat może dotrzeć do większej liczby odbiorców, niezależnie od tego, czy są to kobiety czy mężczyźni, osoby młode czy starsze i o różnych zainteresowaniach. Można go umieścić w często odwiedzanym miejscu, takim jak aleja lub sygnalizacja świetlna. Plakaty można drukować już od 1 sztuki. Pozwala to na długotrwałe, indywidualne użytkowanie. Plakaty reklamowe są wszędzie. Ale co sprawia, że Twój się wyróżnia?

Forma plakatu

Ta forma reklamy może być wykorzystywana do wielu celów, w tym wydarzeń, koncertów i przedstawień teatralnych, kampanii społecznych, a nawet informacji. Plakat to opcja, z której korzystały niemal wszystkie firmy. Najczęściej jednak plakaty wykorzystywane są do przekazywania informacji o tymczasowych wydarzeniach, takich jak koncerty czy wystawy. Plakaty mogą ostrzegać przed niebezpieczeństwami lub zagrożeniami związanymi z alkoholem i papierosami. Reklamy mogą również zawierać hasła z najnowszych kampanii społecznych. W tym przypadku silne komunikaty są wykorzystywane do przyciągnięcia dużej liczby potencjalnych zainteresowanych. Można je również wykorzystać do wprowadzenia nowych produktów lub usług. W tym przypadku również warto postawić na proste, delikatne hasła. Pamiętaj, że najważniejsze jest przyciągnięcie uwagi odbiorcy.


Afish znajduje zastosowanie w aranżacji wnętrz. nadruk możliwy jest już od jednej sztuki. Dzięki temu klient może go dowolnie wykorzystać. Można go wykorzystać jako obraz do salonu lub przedpokoju, albo jako pokoleniowy przepis, który będzie wyeksponowany na ścianie w kuchni.

Jakiego typu jest to plakat?

Wybieraj spośród formatów takich jak A3, B0, A1, Sash w różnych formatach i nie tylko. Wszystkie formaty są dostępne na różnych rodzajach papieru, od 90g offsetowego do 130g kredowego. Możliwości są nieograniczone i mogą prowadzić do doskonałej reklamy. Folia może być używana do uszlachetniania cięższych papierów. Do drukowania plakatów używamy wysokiej jakości technologii offsetowej, która zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów podczas drukowania zdjęć i grafiki.

Siła przekazu

Omówiliśmy już znaczenie prostych i atrakcyjnych sloganów. Jeśli już wiesz, jakiego sloganu chcesz użyć, ubierz go w angażującą i wyrafinowaną grafikę. Ogłaszanie, reklamowanie lub dostarczanie informacji zawsze ma na celu wzbudzenie zainteresowania odbiorców. Nie jesteś pewien, jak to zrobić? Nasze studio graficzne ułoży treść.