/blog/image/gift-box.jpg 750 1200 OpenPrint.pl 12 grudnia 2019 r. Autorka: Magdalena Świątek Wróć do listy artykułów

Wnętrze jest tym, co liczy się najbardziej - temu faktowi zaprzeczają nieco opakowania reklamowe. Są one ważne w reklamie, ponieważ liczy się to, jaki prezent lub produkt zapakujesz dla klienta lub pracownika. Pudełko na prezent może być unikalnym przedmiotem, dodającym więcej uroku zawartości.

Gdzie można kupić opakowanie na prezent?

Liczne firmy poligraficzne oferują druk pudełek reklamowych. Warto upewnić się, że wybierasz firmę, która oferuje druk na grubych papierach, np. na kartonie 300g. Dzięki temu możesz mieć pewność, że opakowanie wytrzyma ciężar przedmiotu. Tektura 300g to najpopularniejsze podłoże do druku opakowań. Co jeśli nie chcesz drukować na zwykłym, białym lub standardowym papierze? Wiele miejsc umożliwia zaprojektowanie i wydrukowanie pudełek na podłożach teksturowanych, kolorowych lub ozdobnych. Dzięki temu opakowanie na prezent zainteresuje odbiorcę. Ten wyjątkowy zabieg doda mu dodatkowego uroku.


Chociaż pudełka na prezenty nadal można kupić stacjonarnie, drukarka pozwala na ich personalizację. Możesz zintegrować projekt opakowania z charakterem swojej marki, co stworzy więź między Tobą a odbiorcą.

Czym powinieneś wypełnić pudełko prezentowe?

Drukarnia może wydrukować pudełka na prezenty w różnych formatach, w zależności od kształtu prezentu. Są to między innymi pudełka na wino czy pudełka na poduszki. Wszystkie rodzaje są wykonane z trwałych materiałów o długotrwałym wykończeniu. Możesz zaprojektować pudełko z myślą, że będzie ono nadawało się do wielokrotnego użytku. Zachęć odbiorcę do przechowywania drobiazgów w środku, przekazania go dalej lub wykorzystania jako dekoracji w swoim domu.


Format A5 jest najbardziej popularny, dlatego są to najbardziej znane pudełka na prezenty. Pudełka prezentowe z kartonu Pudełka na wino mogą być drukowane z uchwytami lub bez. Wino jest ukochanym prezentem, także w relacjach biznesowych. Twoje opakowanie będzie dużym ułatwieniem. Pudełka typu poduszkowego mają mniejszą pojemność i są idealne do małych prezentów, takich jak słodycze lub biżuteria.

Jednak najważniejszym aspektem w tej sytuacji jest projekt graficzny. To pierwsze wrażenie odbiorcy, które powinno być intrygujące i zaciekawiające. Warto zastanowić się, co chcecie zawrzeć w swoim, aby opakowanie na prezent zostało zapamiętane na długi czas. Być może Twoje logo i ideę, która stoi za Twoją marką? Być może masz ciekawe i przyciągające uwagę hasła i grafiki.
Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego studia graficznego, jeśli chcesz zadedykować projektowanie graficzne profesjonalistom.