Możesz zastanawiać się, czy możesz zaoszczędzić pieniądze na tuszu, jeśli masz więcej niż jedną drukarkę. Jest to częste pytanie, zwłaszcza jeśli dużo drukujesz i musisz zmieniać wiele pojemników z tuszem. Oczywiste jest, że dostępnych jest wiele tuszy. Niektóre z nich są droższe od innych. Nie zmienia to jednak faktu, że drukowanie dużej ilości arkuszy może sprawić, że nawet najbardziej przystępne cenowo tusze będą sporym wydatkiem. Co zrobić, aby oszczędzać tusz? Pokażemy Ci, jak oszczędzać tusz w drukarce Canon. Jeśli jesteś zainteresowany, czytaj dalej.

Oszczędności są ważne. Nie wystarczy skupić się na oryginalnych tuszach. Warto wziąć pod uwagę również zamienniki. Te są równie dobre i bardziej wydajne. Czy to dobry pomysł? Czy wiesz, że zamienniki mają niższą jakość wydruku? Jest to nieprawda, możemy Cię zapewnić. Producent oryginalnych tuszy sprzedaje na zamienniki informacje o słabej jakości druku. Owszem, zamienniki mogą być wykonane z innych komponentów niż oryginalne tusze, ale nie gorszych.

Chcesz zaoszczędzić pieniądze? Możesz drukować tylko to, czego naprawdę potrzebujesz

Jeśli chcesz zaoszczędzić na drukowaniu dokumentów, zastanów się, jakie dokumenty bezwzględnie potrzebujesz na papierze. Być może masz je nawet na wirtualnym dysku w komputerze. Dzięki temu łatwiej je wydrukujesz, oszczędzając tusz i papier. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i pomożesz środowisku.

Stwierdziliśmy na początku, że skupimy się na drukarkach Canon i oszczędzaniu tuszu. Prawdopodobnie zauważyłeś, że drukarka ma opcję dostosowania zużycia atramentu, jeśli jesteś właścicielem jednego z tych modeli. Większość drukarek pozwala obecnie wybrać, ile tuszu ma być zużyte na dany wydruk. Zapewne znasz komunikaty na ekranie komputera, takie jak między innymi "wydruk roboczy", czy "najwyższa jakość". Komunikaty te pozwalają wybrać, ile atramentu należy użyć do wydrukowania dokumentu.

Mądre drukowanie: Inne opcje.

Możesz zmniejszyć ilość zużywanego atramentu, sprawdzając dokumenty przed ich wydrukowaniem. Każdemu się to zdarza. Ponowne przeczytanie artykułu lub dokumentu zajmuje bardzo mało czasu i może pomóc uniknąć użycia tuszu do tworzenia wadliwych, niepotrzebnych wersji.

Może uda Ci się wydrukować informacje bezpośrednio z Internetu. Na przykład, jeśli robisz ciasto według przepisu na blogu, łatwiej jest mieć go wydrukowanego. Upewnij się, że wydrukujesz wersję, którą chcesz. Dzięki temu unikniesz kopiowania grafiki, która zajęłaby zbyt dużo tuszu. Strona internetowa będzie wtedy zoptymalizowana pod kątem papieru.

Te proste wskazówki mogą pomóc Ci zmniejszyć zużycie materiałów do druku. Jeśli dużo drukujesz, warto zmienić swoje przyzwyczajenia. Może to pomóc Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. Te metody mogą być również wykorzystane do pomocy środowisku poprzez zmniejszenie swojego negatywnego wpływu.