/blog/image/personalizowane-koperty.jpg 750 1200 OpenPrint.pl 27 listopada 2019 r. Autorka: Magdalena Świątek Wróć do listy artykułów

Mimo powszechnej cyfryzacji, koperty biznesowe nadal są niezbędnym narzędziem. Są one niezbędnym narzędziem do przekazywania ważnej korespondencji. Koperta z umieszczonym na niej logo znacznie poprawi profesjonalizm i wizerunek Twojej firmy.


Jak zrobić kopertę

Wykonanie koperty jest bardzo proste. Do rzeczywistego drukowania stosuje się druk cyfrowy i technologię laserową. W zależności od stopnia skomplikowania projektu, do druku można wykorzystać obie technologie. Obie technologie pozwalają nam na drukowanie z bardzo wysoką jakością.


Zaprojektowanie koperty jest bardzo proste. Mamy specjalnie przygotowane makiety, które możesz pobrać z naszej strony internetowej. Umieszczasz swoje logo lub inne dane w miejscu, gdzie będzie zastosowany nadruk. Być może masz unikalny pomysł na projekt koperty. Możesz też umieścić na niej swoje logo i dane firmy. Albo grafikę nawiązującą do aktualnych promocji. Wszystko zależy od tego, jak często i do kogo wysyłasz korespondencję. OpenPrint.pl oferuje koperty w czterech popularnych formatach. Najważniejsze jest jednak to, że możesz drukować zarówno z jednej, jak i z dwóch stron. Grafika musi być jednak naniesiona na co najmniej 5% powierzchni koperty. Masz możliwość umieszczenia grafiki wzdłuż krawędzi koperty lub odsunięcia jej o 5 mm margines. Wszystko zależy od tego, jak zdecydujesz się drukować koperty.

Popularne rozmiary kopert

Choć design jest ważnym aspektem profesjonalizmu Twojej marki, nie jest jedynym ważnym. Jakiego rozmiaru koperty powinieneś użyć do wysyłania swojej korespondencji?

W ofercie OpenPrint.pl znajdziesz wiele formatów kopert:
C4 - Jest to koperta o wymiarach 229x324mm, w której zmieści się rozłożony dokument A4. Jest ona standardem w dokumentacji.
C5 - Jest to koperta o wymiarach 162 x 229mm mieszcząca złożony na pół dokument A4
C6 - Jest to format 114x162 mm, który najczęściej kojarzy się ze słowem "koperta". Pomieści standardową pocztówkę lub kartkę A4 złożoną na cztery części.
DL - odnosi się do powyższych kopert. Długa koperta o wymiarach 110 x 220 mm pomieści kartkę A4 złożoną na trzy części. Takie składanie jest najczęściej stosowane w korespondencji urzędowej.

Koperta powinna być tej samej wielkości co wysyłana korespondencja. Koperta C6 sprawdzi się w przypadku korespondencji dorywczej lub prywatnej. Pozwala ona na wielokrotne złożenie dokumentu A4, który może być wykorzystany jako koperta C6. Jeśli musisz wysłać bardziej formalne materiały, takie jak zaproszenia lub listy, które muszą być dostarczone w nienaruszonym stanie, możesz rozważyć większe formaty kopert. rozłożone. Większość dokumentów i oficjalnych listów jest składana na trzy części i wysyłana w kopertach DL.


Papier i wykończenie kopert

OpenPrint.pl oferuje koperty, które mogą być drukowane na papierach offsetowych o gramaturze 80g lub 90g. Gramatura 90g występuje w kopercie bez okienka, a 80g w kopercie z okienkiem. Polecamy drukowanie kopert z okienkiem, jeśli wysyłasz duże ilości pism urzędowych i na wydruku znajdują się dane adresata. Pozwoli to uniknąć dodatkowego umieszczania danych na kopercie.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące druku kopert, zapraszamy do kontaktu z nami. Oferujemy również usługi projektowania graficznego, które mogą być pomocne przy tworzeniu kopert biznesowych.